Złe dobrego początki. Wisła wygrywa z Górnikiem

W sobotnim spotkaniu 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Wisła Płock spotkała się w Lublinie z Górnikiem Łęczna. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji – po pierwszej połowie płocczanie przegrywali 2:0, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nafciarzy 3:2.

Wyjazdowy mecz Wisły Płock rozpoczął się mocnym uderzeniem gospodarzy. Już w 4. minucie grający na prawej obronie Gabriel Matei wywalczył rzut rożny. Wówczas z narożnika dośrodkował Javi Hernandez, a w polu karnym Przemysław Pitry pokonał bramkę Seweryna Kiełpina.

Płocczanie, pomimo chęci odegrania się, już po niespełna pół godzinie meczu musieli godzić się z drugą bramką. Po dośrodkowaniu Matei, piłkę przejął Hernandez, który wycelował w bramkę Kiełpina. Bramkarz Wisły odbił to uderzenie, nie zdołał jednak obronić dobitki Piotra Grzelczaka.

Zmiana stron przyniosła też zmianę w grze Wisły Płock. Już niespełna dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, samobójczy gol Pawła Sasina przyniósł pierwszą bramkę dla Nafciarzy.

To dodało Wiśle skrzydeł. Po świetnym dośrodkowaniu Furmana, Damian Byrtek wykorzystał szansę i doprowadził do wyrównania.

Wydawało się, że taki wynik (2:2) już zostanie. Jednak na chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Furman podał piłkę do Merebashviliego, ten minął Pitrego i podał do Dimiara Ilieva. Bułgar natomiast ominął Prusaka i doprowadził do zwycięstwa Wisły Płock, rzucając piłkę do pustej bramki.

Kolejne spotkanie Wisły już 15 kwietnia (w Wielką Sobotę). Wisła Płock podejmie u siebie Lech Poznań, początek meczu o godz. 20.30.

Górnik Łęczna – Wisła Płock 2:3 (2:0)
Przemysław Pitry 4′, Piotr Grzelczak 24′ – Paweł Sasin 56′ (s.), Damian Byrtek 65′, Dimitar Iliev 85′

Górnik: 79. Sergiusz Prusak – 14. Gabriel Matei, 4. Gérson (18, 3. Aleksander Komor), 45. Przemysław Pitry, 2. Leândro – 15. Grzegorz Bonin, 6. Paweł Sasin, 5. Łukasz Tymiński, 10. Javi Hernández, 9. Piotr Grzelczak (67, 12. Nika Dzalamidze) – 19. Vojo Ubiparip (63, 25. Szymon Drewniak).
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński – Piotr Wlazło, 8. Dominik Furman – 10. Giorgi Merebashvili, 18. 30. Sergei Krivets (82, 41. Dimitar Iliev), 22. Dominik Kun (60, 9. Arkadiusz Reca) – 27. Mateusz Piątkowski (70, 29. José Kanté).

Żółte kartki: Leândro – Wlazło, Stępiński, Szymiński.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 2 614.

źródło: Wisła Płock