“Pozytywna zgraja” zbierała w weekend pieniądze na leczenie Mikołaja Bartczaka. Chłopiec choruje od niemowlęctwa – najpierw na obturacyjne zapalenie oskrzeli, później na atopowe zapalenie skóry, a teraz Mikołaj zaczął tracić wzrok. Dzięki badaniom genetycznym będzie można rozpocząć jego leczenie.

Utrata wzroku spowodowana jest zwyrodnieniem obwodowym siatkówki obu oczu. Jest to choroba genetyczna, ale bez odpowiednich badań nie można poznać jej przyczyny, a tym samym – sposobu leczenia. Koszt takich badań to aż 16 tys. zł. Dzięki akcji, zainicjowanej przez Piotra Winiarka, dyrektora mBanku w Płocku, a jednocześnie aktywnego wolontariusza, udało się uzbierać pieniądze na badania i rodzina czeka już na wyniki.

Ale to nie koniec akcji. Mikołaj wymaga bowiem leczenia i rehabilitacji. Dlatego “pozytywna zgraja” nadal działa na rzecz chłopca.

Akcję zbierania środków na leczenie Mikołaja rozpoczęli 12 sierpnia. Wolontariuszy z puszkami kwestorskimi mogliśmy spotkać podczas wielu imprez w Płocku, m.in. na Disco nad Wisłą. Tylko podczas tej jednej imprezy udało się zebrać 2760 zł. Kwestowano także na pożegnaniu lata w Ząbkach oraz podczas spotkań Wisły Płock.

Finał odbył się 5 listopada w Galerii Wisła, gdzie – poza kwestą i licytacjami na rzecz Mikołaja – przygotowano różne atrakcje. Były więc występy artystyczne, spotkania z płockimi sportowcami, zabawy z Lwem Honorkiem, pokazy grupy JUST DANCE czy warsztaty ceramiczne. Do pomocy włączyli się przedstawiciele policji, straży miejskiej i strażacy czy prezydent Płocka, który poprowadził finałową licytację gadżetów.

Większość gadżetów została wylicytowana za kilkaset złotych. Na aukcję przeznaczono m.in. koszulki z autografami znanych sportowców, płyty, voucher na artystyczny tatuaż, fotograficzną sesję rodzinną czy piłkę reprezentantek Polski w siatkówce.

Organizatorzy planują już kolejne działania.

– Zostało jeszcze dosłownie kilka gadżetów, wkrótce na profil akcji wrzucę zdjęcia i umieszczę linki do aukcji na Allegro – mówi Piotr Winiarek. – Mam nadzieję, że wszystkie zlicytujecie – dodaje. – Mamy zebrane ponad 22 tys. zł, więc cel minimalny, czyli 16 tys. zł został przekroczony – cieszy się organizator “pozytywnej zgrai”.

Najbliższy cel to zebrać około 25 tys. na dalsze leczenie i rehabilitację Mikołaja. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na numer konta: 12 1020 1592 0000 2102 0021 9709 z dopiskiem: darowizna na leczenie Mikołaj Bartczak.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji