REKLAMA

Zebrano na 20 respiratorów. Na tym nie koniec – akcja „Zanurzeni w Miłości” trwa

REKLAMA

20 respiratorów w 20 dni. Mowa o akcji „Zanurzeni w Miłości”, w ramach której fundacja „SMS z Nieba” prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup respiratorów – codziennie w innym mieście. Ta miała miejsce także w Płocku.

Zaczęło się dość niepozornie – od pomysłu na pomoc w czasie pandemii koronawirusa. Ksiądz Rafał Jarosiewicz, prezes fundacji „SMS z Nieba”, postanowił dołożyć cegiełkę w walce z zarazą i wspomóc lekarzy mierzących się z COVID-19, kupując respirator. Pierwszy, drugi, dziesiąty i dwudziesty… Zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Poprzez stronę internetową zanurzeniwmilosci.pl przez ostatnie dni, zbierano pieniądze na kupno tego bardzo potrzebnego urządzenia – codziennie w innym mieście, dla innego szpitala.

PowiązaneTematy

– Nie chciałem, by w Polsce powtórzył się scenariusz włoski – opowiada o początkach idei ks. Jarosiewicz, inicjator akcji. – Widzimy jak ważny jest to sprzęt, szczególnie teraz, w dobie pandemii koronawiusa. Wychodząc na przeciw zarazie, idąc niejako zgodnie z hasłem, że „lepiej przeciwdziałać, niż leczyć”, zrodził się pomysł na zanurzeniwmilosci.pl – wyjaśnia kapłan.

Pierwsza zbiórka była prowadzona dla szpitala w Koszalinie, później przyszedł czas na Szczecin, Wałbrzych, Siedlce, a na mapie pomocowej znalazł się także Płock. Zbiórka okazała się dużym sukcesem. W każdym z miast zebrano potrzebną kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

– Rzeczywiście ludzie jednoczą swoje serce i swój wysiłek – mówi w rozmowie z nami wzruszony szef fundacji „SMS z Nieba”. – To jest cudowna sprawa. Lokalna społeczność w sposób bardzo żywy odpowiada na nasze zawołanie. To pokazuje, że ludzie nawet w tym ciężkim czasie jednoczą się by razem coś pięknego budować – dopowiada ksiądz.

Trwa zbiórka na respirator dla płockiego szpitala

Zbiórkę na respirator przeprowadzono także w Płocku. Celem była maszyna, która trafić miała do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Zbiórkę także zakończono pomyślnie, a pieniądze na respirator niebawem zostaną przekazane do placówki w Płocku.– Systematycznie od kilkunastu dni świętujemy, co poranek świętujemy zwycięstwo i nie inaczej wyglądało to w Płocku – zdradza ks. Rafał Jarosiewicz. – To niebywałe, że wystarczy doba, aby zebrać środki dla konkretnego, jednego szpitala. Otrzymujemy setki podziękowań i zapewnień, że robimy to co trzeba. Że tak powinien działać kościół. Pomagać ratować życie i dbać o to, co jest najważniejsze – dodaje.

Charytatywna zbiórka cały czas trwa. Jak długo? Tego nie wiadomo. – Czas trwania akcji uzależniony jest od decyzji lekarzy i profesorów. Jesteśmy w kontakcie ze specjalistami, którzy m.in. podpowiadają nam szpitale, do których takie respiratory powinny trafić. Sytuacja jest więc bardzo dynamiczna, a decyzje podejmowane są na bieżąco – precyzuje nasz rozmówca.

20 dni – 20 respiratorów, to był cel, który udało się zrealizować, teraz jednak czas na kolejny. Przez cały najbliższy tydzień (do 26 kwietnia 2020 roku) trwa zbiórka, którą obok Fundacji „SMS z Nieba” organizuje Duszpasterstwo Młodzieży diecezji koszlińsko-kołobrzeskiej.

– Młodzi ludzie zbierają pieniądze na respirator dla innych młodych – i to jest piękne – przekonuje ks. Rafał Jarosiewicz. – Chcemy, by jak najwięcej młodzieży włączyło się w akcję.  Drobnymi datkami, ale z serca. Akcja się rozwija. I zapewniam, że do dopiero początek – dopowiada.

Respirator, na którego zakup zbiórka trwa przez najbliższy tydzień, trafi do szpitala, który służy od tylu lat pomocą medyczną na Spotkaniach Lednickich.

Wszelkie szczegóły na temat akcji dostępne są na stronie internetowej Zanurzeni w Miłości.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Meg says:

    Benedykt XVI do młodych:Prawdziwy chrześcijanin nie jest nigdy smutny, nawet jeżeli musi stawić czoła doświadczeniom różnego rodzaju, ponieważ obecność Jezusa jest tajemnicą jego radości i jego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU