Zdrowa żywność, darmowe badania, świetna zabawa. Za nami IV Płockie Targi Seniora

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę, 1 października, odbyła się już IV edycja Płockich Targów Seniora. Seniorzy od południa odwiedzali stoiska wystawiennicze w Orlen Arenie. Natomiast po południu wszyscy świetnie bawili się podczas koncertów i na potańcówce.

Nie od dziś wiadomo, że seniorzy to niezwykle aktywna grupa. Minęły już czasy, kiedy starsi ludzie siedzieli w domach i cały swój czas poświęcali rodzinie. Dziś stawiamy na rozwój także podczas jesieni naszego życia. Dlatego aktywni seniorzy pojawili się w minioną sobotę w Orlen Arenie.

Tego dnia mogli przejrzeć ofertę, jaką przygotował dla nich płocki rynek. Chętni skorzystali z darmowych badań, porad dietetyka, kosmetyczki, brafitterki, spróbowali ekologicznej żywności czy zaopatrzyli się we własnoręcznie wykonaną biżuterię. Podczas targów nie zabrakło także płockich organizacji pozarządowych – Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzhaimera chętnie doradzało bliskim osób dotkniętych tą chorobą, Polski Czerwony Krzyż prezentował pokaz pierwszej pomocy, Uniwersytet Trzeciego Wieku przekonywał, że człowiek może zdobywać wiedzę w każdym wieku.

Wiele cennych rad seniorzy uzyskali także na stoiskach instytucji publicznych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku doradzali, jak chronić swój majątek przed złodziejami. Płocka Orkiestra Symfoniczna zapraszała na październikowe koncerty, a na stoisku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej seniorzy mieli okazję na chwilę przysiąść, odpocząć i dostać zaproszenia na bezpłatne zajęcia dla osób 60+ organizowane przez Ośrodek.

Nie mniej atrakcji było także na scenie Targów. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie wystąpiły zarówno grupy seniorskie, jak i dzieci. Nie zabrakło ulubieńców ziemi płockiej – zespołu ludowego “Grzybowianki”, Zespołu Pieśni i Tańca “Wisła”, orkiestry dętej z OSP Bielsk, Zespołu “Złota Jesień”, grupy tanecznej Old Country. Dużym zainteresowaniem wśród seniorów cieszył się pokaz samoobrony w wykonaniu Agencji Ochrony DES. Gwiazdą wieczoru był zespół Trubadurzy, a potańcówkę dla seniorów poprowadziła najstarsza polska DJ-ka – DJ Wika.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji