Zbliża się koniec remontów w Orlenie

0

Jak informuje biuro prasowe koncernu, uruchamiane są instalacje Olefin i powiązane z nimi ciągi technologiczne po postoju remontowym i modernizacyjnym.

Koncern zapowiada, że procesowi rozruchu będą towarzyszyły widoczne efekty świetlne i dźwiękowe, szczególnie w porach wieczornych. PKN przypomina, że efekty świetlne powstają w wyniku skierowania węglowodorów do całkowitej utylizacji w warunkach wysokiej temperatury. Jest to proces odbywający się pod kontrolą, w atmosferze gazowej i objawia się płomieniem na tzw. pochodniach. Jak twierdzi koncern, przeprowadzenie tego typu działania wynika z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego i środowiskowego.

Potrwa to od 30 października do 2 listopada.

Orlen zapewnia, że proces uruchomienia instalacji zostanie przeprowadzony z najwyższą starannością w zakresie ochrony środowiska. Dodaje także, iż będzie on przebiegał pod stałym nadzorem wykwalifikowanych pracowników i zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa.

opr. mag

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…