REKLAMA

Zbliża się Bieg Niepodległości w Płocku

REKLAMA

Już w najbliższy czwartek ulicami Płocka przebiegnie XVI Bieg Niepodległości. Wydarzenie będzie podzielone na część patriotyczną oraz sportową.

10 listopada o godzinie 11 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płocku rozpocznie się XVI Bieg Niepodległości. Bieg ruszy ulicą Kolegialną, następnie uczestnicy przebiegną przez ul. Misjonarską i ul. Sienkiewicza, którą skierują się z powrotem na plac Obrońców Warszawy.

PowiązaneTematy

Wydarzenie rozpocznie się od odśpiewania hymnu i pieśni patriotycznych wraz z orkiestrą Zespołu Szkół Technicznych Siedemdziesiątka. Dla uczestników biegu przygotowano upominki. Wydarzenie będzie podzielone na część patriotyczną – z symbolicznym biegiem z flagami na dystansie 1 km, oraz właściwą część sportową.

Organizatorem wydarzenia jest Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy Viktoria Płock oraz Zespół Szkół Technicznych. Imprezę sponsoruje PKN ORLEN oraz Urząd Miasta Płocka.Klub zaprasza również na wydarzenia 11 listopada. Tego dnia odbędzie się akcja „Polska flaga w każdym domu”. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do wywieszenia biało-czerwonych flag. Również w piątek przy płockich parafiach będą miały miejsce „Ogniska patriotyzmu” po nabożeństwie o godzinie 18.00.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU