REKLAMA

Zbierają na pomoc mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie

REKLAMA

Pożar, który strawił ogromną część Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie, pociągnął za sobą tragedię osób, dla których był to jedyny dom. Spłonęły ubrania, środki czystości, wyposażenie… Stowarzyszenie „Dorosłe Anioły” zorganizowało zrzutkę, która ma pomóc w odbudowaniu placówki. Można również przekazywać bezpośrednio produkty najpilniejszej potrzeby dla mieszkańców.

Zbiórka pieniędzy, którą założyło na portalu Zrzutka.pl stowarzyszenie „Dorosłe Anioły”, jest inicjatywą oddolną. Jak dowiedzieliśmy się w Starostwie Powiatowym w Płocku, pod który podlega DPS w Nowym Miszewie, Zarząd Powiatu Płockiego nie uczestniczy w jej organizacji, natomiast pomoc jest niewątpliwie potrzebna.

Ogień zniszczył wszystko, czego podopieczni placówki potrzebują do życia – żywność, ubrania, środki chemiczne, sprzęty. Bardzo pilnie potrzeba produktów spożywczych, jak pieczywo, produkty sypkie: kasze, mąka, cukier, sól, herbata, kawa, konserwy, makarony itp.W DPS nadal mieszka około 30 osób, pozostałe zostały przewiezione do okolicznych placówek. „Nad Jarem” zostało jednak praktycznie bez kuchni, więc przygotowanie potraw jest bardzo trudne.

Wszystkie te produkty można dostarczyć bezpośrednio do Miszewa Murowanego na ulicę Pałacową 2b.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU