Zamknięto fabrykę papierosów w powiecie płockim. Działała nielegalnie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nielegalną fabrykę papierosów zlikwidowali policjanci warszawskiego CBŚP i funkcjonariusze podlaskiej KAS. W jednej z miejscowości powiatu płockiego znaleziono m.in. ponad 2,8 mln sztuk papierosów, kompletną linię produkcyjną oraz komponenty niezbędne do ich wytwarzania.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku i policjanci z warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji namierzyli nielegalnie działającą fabrykę papierosów w jednej z miejscowości w powiecie płockim. Mundurowi z obu służb wkroczyli do hali, która znajdowała się na terenie prywatnej posesji.

– Na miejscu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli profesjonalne maszyny, za pomocą których produkowane były papierosy oznaczone logo znanej tytoniowej marki – informuje policja. – W ręce mundurowych wpadło ponad 2,8 mln sztuk podrabianych papierosów wraz z komponentami do ich produkcji m.in. krajanką tytoniową, filtrami, klejami, gilzami oraz bibułą papierosową. W skontrolowanej hali zabezpieczono również agregaty prądotwórcze, odkurzacze przemysłowe, wózki widłowe oraz kompresory wykorzystywane w procesie wytwarzania nielegalnego towaru – wyjaśniają policjanci.

Wartość rynkową nielegalnej linii szacuje się na ok. 1,5 miliona złotych, a mogła ona wyprodukować nawet milion sztuk papierosów na dobę. Jak oceniają funkcjonariusze, gdyby wyroby tytoniowe trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości co najmniej 3 milionów złotych.

Podczas akcji zatrzymano dwie osoby, w wieku 44 i 53 lat. Prokuratura Rejonowa w Gostyninie przedstawiła im zarzuty, dotyczące m.in. tzw. paserstwa akcyzowego, za co może im grozić kara pozbawienia wolności do 6 lat. Policjanci zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Gdzie? Dokładnie :miejscowość, inicjały podejrzanych itd. Taka wiadomość w okolicach Płocka jest nic niewarta. Zwłaszcza , że poprzednie wiadomości o wykryciu linii produkcyjnych były identyczne. “W okolicach Płocka”. Może to to samo dookoła Wojtek ? Nie wiem.

    • Służby mają swoje powody, aby informować, lub nie informować o szczegółach z prowadzonego dochodzenia. Zachęcamy do kontaktu z jednostka policji w sprawie uszczegółowienia informacji, które są panu niezbędne.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji