Zamach terrorystyczny? Wolontariusze ŚDM już przeszkoleni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kilka dni temu w Płocku odbyło się szkolenie wolontariuszy, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży. Łącznie do naszego miasta zawitało 260 osób. Szkolenie miało na celu zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wydarzenia oraz zadbać o ich wyjątkowa ochronę. Organizatorzy uznali szkolenie za konieczne, każdy wolontariusz musiał przejść je obowiązkowo.

Szkolenie obejmowało kilka bloków tematycznych. Wszyscy jego uczestnicy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, zachowania bezpieczeństwa podczas imprez masowych oraz postępowania, jak rozpoznać zagrożenie i atak terrorystyczny. Ważnym tematem była również kwestia, jak się wobec niego zachować.

Żyjemy w bardzo niepewnych czasach, więc warto być przygotowanym na wszystko, i z tego też założenia wyszli sami organizatorzy ŚDM. Uczestniczący w szkoleniu wolontariusze jednogłośnie przyznawali, że nabyte umiejętności przydadzą się im w życiu codziennym. Światowe Dni Młodzieży to teraz jedno z największych wydarzeń, ale przecież po nim także można wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę.

W szkoleniu wzięło udział łącznie około 260 wolontariuszy z diecezji płockiej. W płockich Dniach Młodzieży w płockiej diecezji ma uczestniczyć ponad 4 tysiące osób, w tym tysiąc z zagranicy.

Miejmy nadzieję, że wolontariusze podczas najbliższych wydarzeń nie będą musieli testować swoich umiejętności. Ważny jest jednak fakt, że zdobyli oni potrzebną wiedzę do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jakiegokolwiek zagrożenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji