Zakazy stadionowe po meczu z Pogonią Szczecin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

17 września sześciu chuliganów stadionowych zostało zatrzymanych przez policję. Przebywali oni w miejscu niewyznaczonym dla publiczności i byli agresywni wobec służb ochrony podczas meczu Wisły Płock z Pogonią Szczecin. Teraz będą musieli zapłacić kary pieniężne, otrzymali też zakaz stadionowy na wszystkie spotkania piłki nożnej, które odbędą się w ciągu najbliższych co najmniej 2 lat.

Do zdarzenia doszło w sobotę, bezpośrednio przed meczem piłki nożnej na stadionie przy ul. Łukasiewicza w Płocku. Sześciu agresywnych mężczyzn, kibiców Pogoni, wszczęło awanturę ze służbami ochrony, gdy przeprowadzano interwencję wobec osób przebywających poza miejscami wyznaczonymi dla kibiców gości.

Na wniosek organizatora meczu, policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 23 do 41 lat, którzy nie tylko przebywali na miejscach nie przeznaczonych dla publiczności, ale i zakłócali porządek na terenie stadionu.

– Mężczyźni po zatrzymaniu zostali osadzeni w policyjnym areszcie, natomiast w niedzielę, 18 września, zostali doprowadzeni do sądu w Płocku pod zarzutem popełnienia wykroczeń z art. 54 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (przebywanie podczas imprezy masowej w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności) oraz art. 51 Kodeksu wykroczeń (zakłócenie porządku publicznego) – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Sąd już wydał wyrok – wobec 2 zatrzymanych orzekł kary po 3 tys. zł grzywny oraz 3 lata zakazu wstępu na wszystkie imprezy sportowe piłki nożnej, łącznie z zakazem wstępu na mecze Drużyny Narodowej na terenie kraju. Wobec czterech pozostałych mężczyzn sąd orzekł kary po 2,5 tys. zł grzywny i po 2 lata zakazu wstępu na wszystkie imprezy sportowe piłki nożnej, łącznie z rozgrywkami Drużyny Narodowej na terenie kraju.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji