Zabezpiecz swój rower!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cieplejsze dni sprawiają, że wielu zmotoryzowanych przesiada się na rower. Należy jednak pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Więcej rowerów na ulicach to także częstsze ich kradzieże, dlatego płocka policja rozpoczęła akcję znakowania rowerów

Rower bez zapięcia, pozostawiony na klatce schodowej czy też w miejscach mało uczęszczanych jest łatwym łupem dla złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży swojego roweru, każdy rowerzysta powinien pamiętać o trzech podstawowych zasadach i stosować je w praktyce:

  • Jeżeli musimy zostawić rower, to postawmy go w widocznym miejscu, które jest często uczęszczane przez inne osoby – rower pozostawiony w takim miejscu nie jest łatwym łupem dla złodzieja. Jeżeli jednak dojdzie do takiej sytuacji to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę. Pozostawienie roweru w miejscu objętym monitoringiem, będzie dodatkowym atutem, gdyż kamery monitoringu mogą zarejestrować fakt ewentualnej kradzieży i sprawcę tej kradzieży.
  • Pozostawiając rower, należy stosować zabezpieczenia. Stosowanie nawet tych najprostszych powoduje, że złodziej musi poświęcić na kradzież dodatkowy czas. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. Zabezpieczenia należy stosować nawet wtedy, gdy pozostawiamy nasz jednoślad na chwilę np. przed sklepem.
  • Nie należy pozostawiać niezabezpieczonych rowerów na klatkach schodowych, nawet tych wyposażonych w domofony – bardzo często sąsiedzi otwierają drzwi domofonu mimowolnie, nie pytając kto chce wejść na klatkę. Takie zachowanie jest oczywiście nieodpowiedzialnie w stosunku do innych mieszkańców, którzy zostawiają na klatkach np. wózki dziecięce, czy też rowery.

Dodatkowo można zrobić fotografię swojego roweru, co w przypadku ewentualnej kradzieży na pewno będzie pomocne w poszukiwaniach.

– Płoccy policjanci prowadzą również akcję znakowania rowerów. W tym roku prowadzona ona jest w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Każdy właściciel swojego roweru może go oznakować w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku i w Komisariacie Policji w Płocku przy al. Armii Krajowej 62 – informuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Policjanci znakują rowery w:
– każdy wtorek, w godz. 15.00 – 17.00
– każdy piątek, w godz. 13.00 – 15.00.

Chcąc oznakować swój rower, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty oraz dowód zakupu i kartę gwarancyjną roweru.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji