Zaadoptuj ławkę – również w Płocku?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Propozycję przeprowadzenia w Płocku akcji pn. „Zaadoptuj ławkę” przedstawiła w interpelacji radna Iwona Krajewska. Pomysł związany jest z opracowywanym przez urząd miasta projektem, dotyczącym ustawiania w naszym mieście ławek.

– Niejednokrotnie zdarza się nam przeżywać szczególnie piękne chwile w jakimś miejscu – mówi Iwona Krajewska, autorka pomysłu. – Czasu nie da się cofnąć, ale miejsca pozostają. Bywa, że ktoś bardzo bliski odchodzi, a wiążą się z nim np. wspomnienia wspólnych spacerów. I właśnie tam, gdzie ludzie trzymali się za ręce, gdzie razem podziwiali widoki, gdzie lubili wspólnie przebywać, gdzie może ktoś się oświadczył, można postawić ławeczkę z tabliczką. Chciałabym, aby płocczanie mieli możliwość kupienia lub dofinansowania takiej ławki, ale także odrestaurowania tych, które już są – opowiada prezes Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i miejska radna.

– Drugi wariant realizacji koncepcji, to ustawienie w alei Broniewskiego lub w parku okalającym jego dom, ławek z fragmentami wierszy poety – dodaje prezes PLOT-u. Radna Iwona Krajewska zwraca uwagę, że adoptowanie ławek powoduje utożsamianie się osób z danym miejscem, a miasto staje się naprawdę „nasze”.

Takie akcje są popularne za granicą, a podobne w Polsce prowadzi m.in. Gdańsk, Kraków czy Tychy.

W odpowiedzi na interpelację, ratusz ocenia inicjatywę jako ciekawą i wymagającą szczegółowego opracowania w formie regulaminu, określającego zasady wykupu, doboru ławek i ich lokalizacji. Dodano, że przygotowaniem zasad zajmuje się już Wydział Rozwoju i Polityki Gospodarczej Miasta.

Jeżeli chodzi o pomysł z ławkami zawierającymi cytaty z wierszy Broniewskiego wskazano na wysokie koszty, niezaplanowane na rok 2017 w budżecie.

mag

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji