Z ostatniej chwili: W tę niedzielę spotkamy się z piłkarską kadrą narodową! [PRIMA APRILIS]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W tę informację sami długo nie mogliśmy uwierzyć. Po sprawdzeniu ustaliliśmy, że mieszkańcy Płocka zostali szczególnie wyróżnieni, ponieważ wykazali się największą aktywnością wspierając polską reprezentację na oficjalnym funpage’u w trakcie meczów towarzyskich, które nasza reprezentacja rozegrała w ostatnim czasie z Nigerią i Koreą.

Okazuje się, że pod PZPN-owskim sloganem „Łączy nas piłka” kryje się również szeroko zakrojony projekt, mający na celu popularyzację piłki nożnej wśród społeczeństwa, jako sposobu na zdrowy styl życia. Ostatnio rozegrane mecze, oprócz pewnych niedostatków taktycznych i szkoleniowych wykazały również, że nasza kadra nie posiada szerokiego zaplecza i w głównej mierze bazuje na zawodnikach już sprawdzonych.

Tak zatem projekt zakłada również rozpropagowanie futbolu wśród najmłodszych i młodzieży, a cóż może skuteczniej zachęcić do kopania w piłkę, niż spotkanie z idolami, których wyczyny mogliśmy do tej pory jedynie podziwiać w telewizji? W związku z tym w PZPN wypracowano w ostatnim czasie nową strategię zakładającą maksymalne zbliżenie czołowych, polskich zawodników do społeczeństwa poprzez ich uczestnictwo w imprezach plenerowych. Tak zatem piłkarze, którzy po zgrupowaniu pozostaną w kraju na święta zostali zaangażowani w tę bezprecedensową promocję najpopularniejszej w Polsce dyscypliny sportu.

Swój przyjazd do Płocka zapowiedział już selekcjoner kadry narodowej Adam Nawałka, ale przede wszystkim nie zabraknie Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Kamila Glika, Michała Pazdana, Wojciecha Szczęsnego; jak już wcześniej informowaliśmy, w Płocku już od kilku dni przebywa Jakub Błaszczykowski.

Kadrę narodową przywitamy się na Starym Rynku w niedzielę o godzinie 12, zaraz potem przewidziano składanie sobie wielkanocnych życzeń i tradycyjne dzielenie się jajeczkiem; można oczywiście będzie poczęstować naszych kadrowiczów własną święconką. W programie przewiduje się kilka konkursów, w których nagrodami będą reprezentacyjne pamiątki: koszulki, naklejki, czapki itp. Niewątpliwą kolekcjonerską gratką, którą będzie można wylosować, biorąc udział w imprezie, staną się piłki własnoręcznie pomalowane przez naszych piłkarzy na wzór pisanek.

My również będziemy tam z wami i zdamy wszystkim, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu, szczegółową relację.

Aktualizacja

Tym razem to był nasz żart na Prima Aprilis, ale kto wie, może w ślad za Kubą Błaszczykowskim i inni piłkarze kadry narodowej odwiedzą Płock?

Kuba Błaszczykowski będzie trenował w Płocku?

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji