REKLAMA
REKLAMA

Wypalenie zawodowe? Ugryź problem!

REKLAMA

Rozdrażnienie, przygnębienie, niechęć do podejmowania nowych wyzwań zawodowych i rozwoju, ogólna apatia, a także problemy ze snem, ciągłe zmęczenie, zablokowanie kreatywności i twórczego potencjału. Wypalenie zawodowe uznawane jest już za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. W Płocku rozpoczyna się seria bezpłatnych warsztatów na ten temat.

– Wypalenie zawodowe przez długi czas było zjawiskiem dostrzeganym, ale nie uznawanym z powodu braku stosownych badań – mówi Agata Królikowska-Trocińska, magister psychologii i psychoterapeutka. – Często traktowane jest (podobnie jak zjawisko depresji) jako wymysł tych, którzy próbują uniknąć trudu ciężkiej pracy – dodaje. Na szczęście to się zmienia. Obecnie wypalenie zawodowe jest już ważnym tematem społecznej dyskusji, a to ze względu na drastyczny wzrost ilości osób, które każdego roku wpadają w jego sidła i nie widzą dla siebie żadnej szansy zmiany. – Wypalenie zawodowe stało się realnym problemem i zagrożeniem, dlatego warto na chwilę zatrzymać się i przyjrzeć, czym tak naprawdę ono jest – przekonuje terapeutka.PowiązaneTematy

Właśnie dla takich osób organizowane są w całej Polsce bezpłatne warsztaty terapeutyczne. W Płocku można z nich skorzystać 17 i 29 października (ul. Malinowa 1) oraz 5 i 19 listopada (Kościuszki 24) w godzinach 17-20, jednak wolne miejsca pozostały już jedynie na październikowe spotkania. Rezerwacja jest możliwa na stronie ugryzproblem.pl.