REKLAMA

Wypadek na słynnym rondzie. Tym razem samochód ciężarowy zderzył się z busem

REKLAMA

W poniedziałkowy poranek od naszych czytelników otrzymaliśmy informację o poważnym wypadku, do którego doszło na rondzie, nie bez przyczyny nazywanym „dzwonem”. Uczestniczyło w nim aż 7 osób.

– Wypadek na rondzie dzwon – napisał do nas 3 września o godz. 6.30 czytelnik. – Zderzyła się cysterna z fiatem, z tego co widzę są ranni – dodał.

– Kilka minut po godzinie 6 rano na rondzie Wojska Polskiego doszło do zderzenia z ciężarówką – poinformowała nas Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Po szczegóły skierowaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy parę minut po godzinie 6 rano – potwierdził dyżurny PSP w Płocku. – Samochód ciężarowy zderzył się z busem, 7 osób uczestniczyło w zdarzeniu. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej. Na tę chwilę nie potrafię powiedzieć ile osób zostało poszkodowanych, jedna osoba została zabrana do szpitala – wyjaśnił.Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Aktualizacja

– 3 września około godz. 6 na rondzie Wojska Polskiego doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem – poinformował nas Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem citroen jumper, 58-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, jadąc Trasą ks. Popiełuszki, wjechał na rondo z zamiarem skrętu w lewo, w kierunku centrum. Wykonując ten manewr, usiłował zjechać z ronda przy zapalonym czerwonym świetle, przez co wymusił pierwszeństwo przejazdu pojazdowi ciężarowemu scania, jadącemu ul. Mazowieckiego w kierunku Trasy ks. Popiełuszki. W wyniku zderzenia tych dwóch pojazdów, obrażeń ciała doznało trzech pasażerów citroena, zostali oni przewiezieni do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – wyjaśnił Krzysztof Piasek.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Anonim says:

    Bardzo często ludzie wyjeżdżają na tam na czerwonym świetle ja wiele razy widziałam takich właśnie kierowców myślą że jak skrecaja w lewo to nie muszą stać na światłach.

  2. *** says:

    Dla niektórych chyba trzeba wielka tablice powiesić żeby zauważyli, że skoro na wprost pali się czerwone to też dotyczy tych co chcą skręcić. Gdyby nie ostrożny wjazd kierowców z obwodnicy wypadki były by tam parę razy dziennie. Jeżdżę tam codziennie i praktycznie za każdym razem kierowcy z podoli wymuszają pierwszeństwo a jak się trąbi to są zdziwieni skąd ja jadę.

  3. petropolis says:

    Oznakowanie dobre. Sygnalizacja świetlna jest. PO prostu brak kultury jazdy. śpieszy się ? wyjedź wcześniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU