Wykonawca obwodnicy zwalnia 2,5 tys. pracowników

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

TVN24 Bis poinformował, że firma Skanska – wykonawca 1 i 2 odcinka obwodnicy oraz remontu ul. Łukasiewicza – zapowiedziała zwolnienie do 2,5 tysiąca pracowników, co stanowi ponad połowę osób zatrudnionych w spółce. Zwolnienia mają rozpocząć się już od marca br.

Jak tłumaczy firma Skanska na swojej stronie internetowej, rozpoczęto wdrażanie programu restrukturyzacyjnego “Budujemy Miasta”, którego konsekwencją jest zwolnienie nawet 2,5 tys. pracowników.

– Przyszłość zamierzamy budować na tym, na czym Skanska zna się najlepiej. Stawiamy na lokalizacje i segmenty o sprawdzonym przez nas potencjale. Chcemy być tam, gdzie możemy wykorzystać wewnętrzne atuty Skanska i wiedzę płynącą m.in. ze współpracy z innymi spółkami Grupy, prowadzącymi deweloperską działalność biurową i mieszkaniową – wyjaśnia w oświadczeniu nowy prezes Skanska S.A., spółki zajmującej się generalnym wykonawstwem w Grupie Skanska, Magnus Persson.

Według informacji TVN24 Bis, zwolnienia w największym stopniu mają objąć wykwalifikowanych robotników – nawet do 800 pracowników. Firma zamierza rozłożyć wypowiedzenia w czasie – zwolnienia rozpoczną się w marcu, a zakończyć mają się w grudniu br.

 

Jednocześnie firma PORR (wykonawca trzeciego odcinka płockiej obwodnicy) zapowiedziała, że podejmie rozmowy z tymi pracownikami, którzy będą odchodzić ze Skanski. Grupa PORR przewiduje w tym roku zwiększenie zatrudnienia o kilkaset osób.

Firma Skanska miała zakończyć wykonanie drugiego odcinka obwodnicy do 30 listopada 2017 r., jednak poprosiła o przesunięcie tego terminu do maja br. ze względu na trudne warunki atmosferyczne i deszczowy rok. Do listopada ma zakończyć natomiast drugą inwestycję w Płocku – przebudowę ulicy Łukasiewicza.

Rozpoczęto lanie betonu na najdłuższą przeprawę obwodnicy Płocka

Podziel się:

3 komentarze

  1. Umowa to umowa. Nie przewidzieli, że jesienią będzie padał deszcz a w zimę będzie zimno? A jednak zgodzili się. Co za przedłużanie jak co chwila na miejskich stronach tylko kolejne sukcesy na obwodnicy.
    Czy kiedykolwiek doczekam się wpisu “koszty obwodnicy będą mniejsze, za spóźnienia zapłaci wykonawca”. Jednak się nie doczekam. Jakby od razu umowa była na dłuższy termin może by wygrały firmy wolniejsze i TAŃSZE!!!!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji