Góralskie dźwięki rozbrzmiały w niedzielę w Bazylice Katedralnej w Płocku. Wieczorem wystąpiła tam Góralska Hora, a to wszystko z okazji Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Koncert pn. „Nuty góralskie. Z pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski”, który w przepięknym wykonaniu zespołu Góralska Hora usłyszeliśmy 8 października o godz. 19, poświęcony był św. Janowi Pawłowi II.

Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich gór oraz ze Słowacji. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Folk Kapelę tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji. Muzycy wykonują swoje utwory na skrzypcach, cymbałach węgierskich, altówce i kontrabasie. Zespół Góralska Hora sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.

I właśnie te, nietypowe dla powszechnie słyszanej muzyki instrumenty, przepięknie rozbrzmiały w murach płockiej katedry. Do tego męski wokal, radosne dźwięki i… zasłuchana publiczność. To był magiczny wieczór, wprawiający w niezwykły, pozytywny nastrój.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Powiat Płocki, Biskup Diecezji Płockiej Patronat medialny: Katolickie Radio Diecezji Płockiej oraz PetroNews.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji