Płocki Targ Książki

Masz w domu mnóstwo książek, które ci się już nie przydadzą? Wiesz, że nie będziesz już korzystał z jakiejś publikacji? A może po prostu szukasz ciekawej lektury na wieczór? Właśnie takie motywacje przyświecały dzisiejszym odwiedzającym Płocki Targ Książki.

Od godziny 11 do NovegoKina Przedwiośnie zaczęli przychodzić płocczanie ze stosami książek, które chcieli wymienić na inne. Taki cel przyświecał idei Płockiego Targu Książki zorganizowanego przez Polską Fundację Sportu i Kultury. Wydarzenie to zainaugurowane zostało w 2014 roku. Wystarczyło przynieść niezniszczoną książkę, zostawić ją na targu, a w zamian można było wziąć inną.

– Podczas pierwszego targu mieliśmy większość książek dla dzieci, teraz odwiedza nas też spora grupa dorosłych, którzy zostawiają literaturę dla siebie – mówiła Emilia Schmidt, dyrektor płockiego oddziału Polskiej Fundacji Sportu i Kultury.

O godzinie 12 pani Schmidt czytała dzieciom książkę pt. “Wielką historię małej kreski”, po czym mali słuchacze uczestniczyli w warsztatach plastycznych “rysowanie włóczką”.

Jeśli dziś nie zdążyliście wymienić swoich niepotrzebnych książek, będzie jeszcze ku temu okazja za niespełna miesiąc. Kolejny Płocki Targ Książki odbędzie się 18 czerwca.

|||::
Płock, ul. Tumska 5a