REKLAMA

Marcowy koncert w Sannikach

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach zaprasza w niedzielę, 6 marca na koncert chopinowski. O godzinie 14.00 przy fortepianie zasiądzie profesor Maria Soszkowska-Korecka. Specjalnością pianistki jest praca pedagogiczna – nauczanie gry na fortepianie oraz działalność koncertowa. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej i Sztuk Teatralnych w Wiedniu. Studiowała u tak wybitnych pedagogów, jak prof. Henryk Sztompke, czy prof. Dieter Weber. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. Ma na swym koncie artystycznym kilkaset estradowych wykonań recitali i koncertów symfonicznych oraz liczne nagrania radiowe , telewizyjne i płytowe.
Jest członkiem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego.
Profesor Maria Korecka-Soszkowska zagra znane utwory Fryderyka Chopina:

  • Preludia op.28: C-dur nr 1, a moll nr2, G- dur nr 3, e-moll nr 4
  • Walce: a-moll op. 34 nr 2, F-dur op. 34 nr 3, As-dur op.42
  • Preludia op.28: As-dur nr 17, f-moll nr 18, Es dur nr 19
  • Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22

Artystce towarzyszyć będzie Wiesław Komasa, polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy oraz reżyser teatralny, lektor i recytator. Aktor debiutował teatralną rolą Albina w komedii Aleksandra Fredry Śluby panieńskie. Występował między innymi w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze Nowym i Zespole Janusza Wiśniewskiego w Poznaniu, Teatrze Polskim w Warszawie, a także gościnnie na deskach wielu innych scen. Jako reżyser współpracował zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi teatrami.

Wiesława Komasę można usłyszeć w polskiej wersji językowej filmów z serii Harry Potter, gdzie użycza swego głosu lordowi Voldemortowi.

W wykonaniu Wiesława Komasy usłyszymy strofy poezji ks. Józefa Tischnera, Jana Twardowskiego, Karola Wojtyły, Cypriana Kamila Norwida, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Józefa Wittlina, Tadeusza Różewicza i Daniela Ratza.

Tradycyjnie, po godzinnym koncercie wszyscy przejdą do sali wystawowej, gdzie zaprezentowana zostanie nowa ekspozycja malarska. Tym razem będzie to malarstwo inkrustowane pod tytułem „Madonny, Matki, kwiaty, poezje i ornamenty”. Autorem jest Daniel Ratz, wyjątkowo utalentowany człowiek – plastyk, poeta, prozaik, tancerz, aktor, a nawet rolnik.

Zapraszamy w niedzielę, 6 marca 2016 o godzinie 14.00 do sali koncertowej sannickiego pałacu.

Bilety w cenie 15 zł normalny i 7 zł ulgowy (dla osób niepełnosprawnych, osób uczących się do 26 roku życia) oraz do sali lustrzanej.

|||::
Warszawska 142, Sanniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Nadchodzące Wydarzenia

Reklama