Dmitry Shishkin i Edyta Geppert w Sannikach

28 sierpnia o godzinie 18.00 w muszli koncertowej Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach (96 km na zachód od Warszawy) odbędzie się wielka feta z okazji 35-lecia koncertów chopinowskich. Wstęp wolny!

W roku 2016 obecne Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz sannickie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina obchodzą jubileusz koncertów chopinowskich. Odbywają się one niezmiennie od lat 35. Pierwszy recital fortepianowy w sannickim pałacu zagrała w roku 1981 znakomita polska pianistka, Halina Czerny-Stefańska. Od tego czasu w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zawsze o godzinie 14, w sali koncertowej Zespołu Pałacowo-Parkowego zasiada pianista, a towarzyszy mu aktor recytujący poezję. Po godzinnym koncercie goście przechodzą na piętro pałacu, gdzie odbywa się otwarcie kolejnej wystawy malarstwa, czasem fotografii, grafiki lub rzeźby.

W niedzielę, 28 sierpnia recital fortepianowy zagra Dmitry Shishkin, zdobywca VI nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku. Dalszą część wieczoru zapewni Edyta Geppert wraz pianistą Piotrem Matuszczykiem i Jerzym Szareckim, grającym na trąbce. Scenarzystą i reżyserem recitalu jest Piotr Loretz.

28 sierpnia otwarta zostanie również galeria fotografii znaczących osób, które gościły w sannickim pałacu od roku 1981. Dostępna też będzie plenerowa wystawa tematycznie związana z 35-leciem koncertów chopinowskich i działalnością sannickiego Koła TiFC. Jubileusz 35-lecia koncertów chopinowskich będzie okazją do obejrzenia archiwalnych nagrań Polskiej Kroniki Filmowej oraz wysłuchania Ronda C-dur i Tria g-moll, które Chopin skomponował latem 1828 roku w Sannikach.

|||::
Warszawska 142, Sanniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.