Dinozaury Jak Żywe – Wystawa

W dniach 28 maja – 5 czerwca Galeria Wisła w Płocku zaprosi swoich klientów do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym – wystawie „Dinozaury jak żywe!”. To wyjątkowa lekcja przyrody dla dzieci i dorosłych. Na miejscu będzie można podziwiać specjalnie zaaranżowane wyspy, na których znajdować się będą ruchome dinozaury w rzeczywistych rozmiarach. Co ważne – wystawa jest bezpłatna i czynna w godzinach funkcjonowania Galerii Wisła. Wyspom towarzyszyć będą dinoraidy, stanowisko małego archeologa (piaskownica ze szkieletem dinozaura) oraz jajo i głowa dinozaura, przy których będzie można robić pamiątkowe zdjęcia.

„Dodatkowe atrakcje przygotowaliśmy na Dzień Dziecka.” – informuje Magdalena Michalska, przedstawiciel Galerii Wisła – „1 czerwca od rana po wystawie będą oprowadzane grupy przedszkolne, które wcześniej dokonały rezerwacji. Przewodnikiem będzie magister Dawid Mazurek, paleontolog, uczestnik wykopalisk w Krasiejowie pod Opolem, Lisowicach pod Lublińcem i Vjaznikach w dalekiej Rosji, autor książki „Atlas dinozaurów” wydawnictwa Pascal, popularyzator paleontologii.”

dinozaury16_600x300

Po zakończeniu zwiedzania, dzieci wraz z opiekunami będą mogły udać się do strefy z piaskownicą i odkopać szkielet lub przejechać się na grzbiecie jednego z trzech dinozaurów z siodełkami (atrakcja płatna dodatkowo: 5 zł za przejazd). Dla każdego dziecka biorącego udział w oprowadzaniu przygotowany zostanie upominek. Każde przedszkole otrzyma również pamiątkowe zdjęcie.

„W godzinach 14.00-19.00 odbędzie się Dino Dzień Dziecka, na który zapraszamy wszystkich chętnych z rodzinami. Przygotowaliśmy szereg atrakcji takich jak spotkanie i wykłady z naukowcem, warsztaty tematyczne, zabawy kreatywne, watę cukrową, zdjęcia dla wszystkich, konkursy z nagrodami oraz niespodziankę specjalną – tego dnia będzie można stanąć oko w oko z wielkim gadem. Dinozaur animatroniczny robi ogromne wrażenie.” – zapewnia Magdalena Michalska.

Ale to nie wszystko – 5 czerwca, podczas Finału Wystawy, do codziennych atrakcji dołączą: Dinolandia (strefa plastyczno-animacyjna), Kino Małego Archeologa (strefa filmowa), malowanie gigantycznych jaj oraz zabawy i konkursy z nagrodami.

|||::
Wyszogrodzka 144, 09-410 Płock