10 Rynek Sztuki

 • KONCERTy:
  19.30
  – Hańba!
  – Maja Kleszcz – official fanpage & incarNations
 • WIDOWISKO
  ok.21.45* – Circus Ferus „Freak Show”
 • FILM NIEMY Z MUZYKĄ NA ŻYWO
  ok. 22.40* – Pukaluk gra do „Bestii”

*) wydarzenie rozpocznie się po zakończeniu koncertu/spektaklu

O P I S Y

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba, czyli czterej muzycy uzbrojeni w instrumentarium kapeli podwórkowej, m.in. banjo, akordeon, tubę i grzebień. Grają ze swadą energiczny, prosty punk, inspirowany z jednej strony polskim folklorem, a z drugiej dokonaniami współczesnymi. Twórczość chłopaków z Hańby! najlepiej przedstawiają ich własne słowa: „Wyobraźmy sobie, że punk rock nie powstaje na wyspach brytyjskich w latach siedemdziesiątych, lecz w między-wojennej Polsce, jako wyraz buntu przeciwko autorytarnym rządom sanacji.”
www.karoryfer.com/hanba

Maja Kleszcz to artystka, której wrażliwość wokalną ukształtowały takie grupy i artyści jak: Burning Spear, Elvis Presley, Bob Marley, Animals, Ella Fitzgerald czy Czesław Niemen. Oprócz wymienionych artystów, świat Mai to muzyka klasyczna i eksperymentalna. Nazywana „polską Adele, „polską Billy Holiday”, „polską Amy Winehouse” jest marką samą w sobie.
www.incarnations.pl/maja-kleszcz

Freak Show – widowisko uliczne w wykonaniu poznańskiego Circus Ferus, które przeniesie nas do czasów, gdy w obwoźnych teatrzykach pokazywano osobliwości w rodzaju braci syjamskich czy kobiety z brodą. Do tego „zestawu obowiązkowego” poznaniacy dodali m.in. połykacza ogrodowych krasnali, truposza z robakami, którzy śpiewają „Who Wants to Live Forever” Queen oraz harcerzy, również śpiewających… wiązankę dość niezwykłych przebojów.
www.circusferus.com

Marcin Pukaluk gra „Bestię”, czyli Kino Nieme z muzyką na żywo. Melodramat Aleksandra Hertza pt. „Bestia” to jedyny zachowany w całości film ze światową gwiazdą Polą Negri nakręcony w Polsce. Inny, alternatywny tytuł tego typowego melodramatu to Kochanka Apasza. Od 1921 roku film dostępny jest także w USA jako The Polish Dancer.

Marcin Pukaluk – kompozytor, performer i producent muzyczny. Jako wielki pasjonat filmu niemego jeździ po kinach studyjnych polski, grając seanse z muzyką na żywo. Z racji swego muzykologicznego wykształcenia łączy elementy klasyki z ambient, folkiem i muzyką rozrywkową. Tworzy muzykę różnorodną zarówno pod względem faktury jak i stylistyki. Obok sentymentalnych, słowiańskich melodii odnaleźć tu można monumentalne brzmienia orkiestrowe, obok żywiołowych, drapieżnych fragmentów rockowych, miękkie, przestrzenne brzmienia elektroniczne.

ZAPRASZAMY!

|||::
Płock, Plac Stary Rynek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.