REKLAMA

Wyciek gazu na Jachowicza. Ogromne korki w Płocku

REKLAMA

Jak informują nasi czytelnicy, doszło do wycieku gazu w Alejach Jachowicza. Droga jest zablokowana na wysokości skrzyżowania z ulicą 11 listopada. Straż pożarna zabezpiecza miejsce zdarzenia, a policja kieruje na objazd. Utrudnienia mają potrwać jeszcze godzinę.

– Na Jachowicza coś się dzieje, zamknięty jest odcinek do Stanisławówki, wszystkie samochody i autobusy kierowane są na objazd, jest pełno straży, policji, pogotowia gazowego i energetycznego, co tam się stało? – napisała do nas czytelniczka.

Od innej otrzymaliśmy informację: – Zablokowana jest Jachowicza od przystanku Piękna do Stanisławówki. Awaria gazu, objazd przez ul. 1 Maja. Ruchem kieruje policja. Podobno jakaś rura z gazem pękła w tamtych okolicach – tłumaczyła czytelniczka.

PowiązaneTematy

Okazało się, że 19 czerwca około godziny 8.30 doszło do wycieku gazu przy skrzyżowaniu Al. Jachowicza i ul. 11 listopada. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, pogotowie gazowe oraz policja.

Z jakiego powodu doszło do uszkodzenia?– Z naszych ustaleń wynika, że to pracownicy, którzy prowadzili prace przy ścieżkach rowerowych wzdłuż Al. Jachowicza, uszkodzili gazociąg – powiedział nam rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Edward Mysera.

Jak dodał, sytuacja jest już opanowana, a gazociąg został zakręcony. Strażacy jeszcze zabezpieczają miejsce zdarzenia. Utrudnienia potrwają jeszcze około godziny (do ok. godz. 10.30).

Na miejscu znajduje się siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na prośbę czytelnika apelujemy natomiast, aby właściciele samochodów, którzy zaparkowali w wąskich bocznych uliczkach w okolicy miejsca zdarzenia, przestawili auta. Obecnie okolica jest właściwie nieprzejezdna i tworzą się ogromne korki.