REKLAMA

Wybory za nami. Kto wygrał w 2. turze?

REKLAMA

Rozstrzygnęła się druga tura wyborów samorządowych. W powiecie płockim głosy oddawano jedynie w gminie Słubice i Mała Wieś. Kto wygrał?

4 listopada w całej Polsce odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Chociaż większość władz poznaliśmy już 21 października, to w dwóch gminach powiatu płockiego walka trwała do ostatnich minut przed ciszą wyborczą.

W gminie Mała Wieś w szranki stanęli dotychczasowy wójt Zygmunt Wojnarowski (62 lata), startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Mała Wieś, oraz Karolina Koper (36 lat) z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Walka była wyrównana – Zygmunt Wojnarowski wygrał większością 56,42% głosujących. Głos oddało 2671 mieszkańców tej gminy.Wójtem nie będzie już natomiast dotychczasowy włodarz gminy Słubice, Krzysztof Dylicki (62 lata), który startował z Polskiego Stronnictwa Ludowego. W drugiej turze wyborów przegrał z Jackiem Kozłowskim (41 lat), reprezentującym Komitet Wyborczy Wyborców z Ludźmi dla Ludzi, a należącym do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dylicki otrzymał 39,69% poparcia, a Kozłowski 60,31%, przy ogólnej liczbie 1950 ważnie oddanych głosów.

Pomimo zaciętej walki, nie zmieni się burmistrz Gostynina. 35-letni Paweł Kalinowski z Prawa i Sprawiedliwości, który pełni to stanowisko od czterech lat, wygrał z byłym burmistrzem, Włodzimierzem Śniecikowskim (65 lat), który wzbudził kontrowersje kolizją spowodowaną pod wpływem alkoholu. Śniecikowski tłumaczył wówczas, że nie on kierował samochodem, jednak sąd nie dał wiary tym zapewnieniom. Mieszkańcy Gostynina jednak nie zapomnieli – w drugiej turze wyborów Włodzimierz Śniecikowski otrzymał 35,78% poparcia, a Paweł Kalinowski – 64,22%.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU