Wybierz najpopularniejszego dzielnicowego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka policja już po raz kolejny organizuje konkurs, w którym wybierani są najpopularniejsi dzielnicowi. Zagłosować mogą wszyscy – zarówno mieszkańcy miasta, jak i całego powiatu. 

Kim jest dzielnicowy? To policjant najbliżej mieszkańca. To oddelegowany do konkretnej dzielnicy policjant skory do porady lub pomocy.

 – Służba dzielnicowego jest trudna i odpowiedzialna służba – mówi w rozmowie z nami Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – To on z reguły jest pierwszym policjantem, który dowiaduje się o problemach swoich podopiecznych i to właśnie dzielnicowy przekazuje informacje na temat dalszego postępowania w danej sprawie. Niejednokrotnie zdarza się również tak, że dzielnicowy sam podejmuje próbę rozwiązania zaistniałego problemu – przekonuje.

Jak zapewnia rzecznik, taka specyfika służby wymaga od dzielnicowego posiadania szerokiej wiedzy z zakresu obowiązującego prawa, ale także umiejętności nawiązywania kontaktów międzyludzkich. – Dzielnicowy to funkcjonariusz, który inicjuje i organizuje działania poprawiające bezpieczeństwo – wyjaśnia Piasek. –  Organizując te działania, dzielnicowi angażują do tego zarówno instytucje publiczne, samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne – dopowiada po chwili.

Dzielnicowy jest zatem kimś bardzo ważnym w naszej codzienności. Właśnie dlatego Komenda Miejska Policji w Płocku, by uhonorować funkcjonariuszy, organizuje konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego.  Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 31 stycznia. Celem konkursu jest wybór sześciu najpopularniejszych: trzech z terenu miasta Płocka i trzech z terenu powiatu.

Głosowanie w konkursie odbywa się za pomocą formularza ankiety. Wypełnione ankiety należy wrzucić do jednej z urn umieszczonych w urzędzie miasta i starostwie powiatowym w Płocku oraz w siedzibach komendy w Płocku oraz komisariatach w Płocku i Gąbinie, a także w posterunkach na terenie całego powiatu.

Osoba oddająca głos może wypełnić tylko jeden formularz konkursowy pismem odręcznym. Lista dzielnicowych z informacjami dotyczącymi podległych im dzielnic i miejscowości oraz ankiety i regulamin znajdują się na stronie internetowej płockiej komendy mazowiecka.policja.gov.pl/wpl .

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji