REKLAMA

Wraca Modelarnia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku

REKLAMA
fot. Józef Pleczyński

Już niedługo młodzi ludzie ponownie będą mogli poświęcić się tworzeniu niezwykłych modeli pod fachowym okiem instruktorów z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wraca do korzeni. W latach 50. XX wieku na terenie Płocka i jego okolic istniało kilkanaście pracowni modelarskich, które pod patronatem różnych podmiotów gospodarczych zrzeszały około 150 uczestników, w tym głównie dzieci i młodzież.

PowiązaneTematy

To dzięki młodym płockim pasjonatom lotnictwa w późniejszych latach powstawał Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku. Młodzieńcze zainteresowanie ówczesnymi samolotami, wspólny udział w warsztatach i zawodach modelarskich przerodziły się w zamiłowanie do lotnictwa.

– W ostatnich latach w Płocku modelarni dla dzieci nie było. Postanowiliśmy to zmienić, odtworzyć miejsce, które na powrót będzie pobudzać zainteresowanie światem lotniczym wśród najmłodszych, uczyć posługiwania się różnymi narzędziami, rozwijać zdolności manualne dzieci, integrować i edukować lotniczo – wyjaśnia Aeroklub.

fot. Józef Pleczyński

Po kilku latach przerwy, lotnicy mogą ponownie zaprosić młodych ludzi do pracowni modelarskiej z prawdziwego zdarzania.

– Będziemy w niej prowadzić stacjonarne zajęcia dla młodych konstruktorów i majsterkowiczów. Tutaj nauczymy się budować i oblatywać modele szybowców, balonów, latawców i rakiet. Będziemy mierzyć, ciąć i kleić. Będziemy się uczyć i dobrze bawić, a wszystko to w bezpośrednim sąsiedztwie płockiego lotniska i pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – informuje Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku.fot. Wiktor Pleczyński

Modelarnia przeznaczona jest głównie dla dzieci w wieku 8-14 lat. Lotnicy przygotowali dla młodych ludzi całoroczny program budowy modeli.

– Jednak nasze drzwi są otwarte dla wszystkich pasjonatów i konstruktorów miniaturowego lotnictwa, i nie tylko – zaznacza Aeroklub.

Zajęcia dla dzieci odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Modelarnia znajduje się przy ul. Bielskiej 60, po prawej stronie od bramy wjazdowej na lotnisko. Przed budynkiem jest parking i przystanek Komunikacji Miejskiej.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia dzieci i zapytania można kierować na adres e-mail: modelarnia@aeroklubplock.pl Bieżące informacje o Modelarni AZM w Płocku można znaleźć na jej profilu facebookowym.

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Już widzę says:

  Modelarnia… po smartfonie rozdajcie, bedzie lepsze wzięcie

  • @już widzę says:

   Nie wszyscy mają twoje zainteresowania.
   Niektórzy chcą czegoś więcej, tylko co możesz o tym wiedzieć?
   Szacunek chłopaki za działanie.

 2. Fan says:

  Trzymam kciuki. Robicie teraz dobrą robotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU