REKLAMA

Wojtek Bógdał obronił tytuł mistrza świata

REKLAMA

Najmłodszy pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej, Wojtek Bógdał, w niedzielę zdobył trzeci złoty medal Mistrzostw Świata w klasie wózków jednoosobowych i tym samym obronił tytuł Slalomowego Mistrza Świata.

Między 29 października a 4 listopada na Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata, Wojciech Bógdał brał udział w Mistrzostwach Świata, gdzie zdobył kolejny złoty medal. 24-latek z Płocka i pilot w Kadrze Narodowej już po raz trzeci obronił tytuł mistrza świata.

Na koncie Wojtka znajduje się także, wywalczony w maju tego roku w Tajlandii, tytuł mistrza świata w konkurencjach klasycznych. Wielkim sukcesem sportowca jest ponadto złoty medal na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich – The World Games, które odbyły się w 2017 roku we Wrocławiu.

PowiązaneTematy

Tegoroczne Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej zostały rozegrane w egipskim mieście Fayoum nad jeziorem Qaroun. Organizatorzy wybrali to miejsce ze względu na stabilną pogodę, która ostatecznie okazała się niemałym zaskoczeniem.

Pierwsze dni polskiej Kadry Narodowej w Egipcie nie pozwoliły na przeprowadzenie treningów, ze względu na zbyt silny wiatr. Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w poniedziałek, ale odpowiednia do przelotów pogoda pojawiła się dopiero w środę. Spowodowało to kumulację wielu konkurencji w niedługim czasie, co w konsekwencji wpłynęło na dużą intensywność rywalizacji.

Ze względu na presję czasu i wysoką temperaturę, zawody były bardzo wyczerpujące. Nie przeszkodziło to jednak polskim pilotom w osiągnięciu świetnych wyników. Oprócz złotego medalu Wojtka, Polacy wywalczyli srebro w klasie wózków jednoosobowych, które zdobył kolega z kadry Szymon Winkler oraz brąz w klasyfikacji narodowej.

– To dla mnie wielkie szczęście stanąć na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata. Zacięta walka toczyła się do ostatniego przelotu. Dziękuję i gratuluję wszystkim pilotom i trenerom, a także organizatorom. No i oczywiście pragnę przede wszystkim podziękować moim kibicom i sympatykom, których doping czułem w Egipcie bardzo mocno! – powiedział Wojtek Bógdał.

Głównym sponsorem Wojciecha Bógdała jest PKN ORLEN.