REKLAMA

Włamali się do sklepu, ukradli alkohol. Jeden z nich ma zaledwie 16 lat…

REKLAMA

Sierpeccy policjanci namierzyli i zatrzymali sprawców włamania do sklepu i kradzieży. Okazali się nimi mieszkańcy Sierpca, 26-latek oraz zaledwie 16-letni chłopak. Starszemu ze złodziei grozi do 10 lat pozbawienia wolności, o losie 16-latka zdecyduje sąd.

Do włamania i kradzieży doszło 12 stycznia br. około godziny 2 w nocy w jednym ze sklepów na terenie Sierpca. W oknie sklepu została zbita szyba, zniknęło też kilka butelek alkoholu.

PowiązaneTematy

– Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z sierpeckiej komendy. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren. Przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat przestępstwa oraz sprawców. Kluczowym dowodem w sprawie było nagranie z monitoringu, które pozwoliło ustalić, że sprawców było dwóch – informuje asp. Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu.Kryminalni ustalili, że włamania i kradzieży dokonali 16-letni mieszkaniec Sierpca oraz jego 26-letni kolega, co potwierdził zebrany przez policjantów materiał dowodowy. Okazało się również, że kilka godzin wcześniej 16-latek w tym samym sklepie ukradł alkohol i podczas ucieczki z łupem popchnął pracownicę sklepu. Niepełnoletni złodziej nie uniknie odpowiedzialności – o jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Sierpcu.

Starszy ze sprawców został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU