REKLAMA

Władze Płocka przegrały w KIO. Stadion może powstać

REKLAMA

Na 4 października zapowiedziano ogłoszenie wyroku Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie odrzucenia oferty firmy MIRBUD, dotyczącej remontu stadionu Wisły Płock. Otrzymaliśmy informację, że wyrok jest korzystny dla oferenta.

Przypomnijmy – władze Płocka zdecydowały o unieważnieniu przetargu na remont stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku, w którym jedyną ofertę złożyła firma MIRBUD na kwotę ok. 167 mln zł.

Oferent odwołał się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. Rozprawa odbyła się 1 października, a na piątek, 4 października o godz. 12.45 zapowiedziano ogłoszenie wyroku.

Jak może wyglądać nowy stadion? Mamy wizualizacje!

Jak się okazuje, KIO odrzuciła argumentację Gminy-Miasto Płock (w ofercie MIRBUDU ratusz stwierdził 19 niezgodności z Programem Funkicjonalno-Użytkowym) i stwierdziła, że oferta spełnia wymogi przetargu.

– Wynik jest korzystny dla nas – powiedział nam Paweł Bruger, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej MIRBUD SA. – Nie znamy jeszcze dokładnego uzasadnienia, trudno więc mówić o szczegółach, natomiast cieszymy się z tego wyroku i mamy nadzieję, że miasto dokona oceny naszej oferty – wyjaśnił Paweł Bruger.

Jak dodał, są gotowi na współpracę przy dopracowaniu oferty tak, żeby inwestycja została zrealizowana.Przetarg na stadion unieważniony! Co dalej?

Co na to Urząd Miasta Płocka?

– Jesteśmy zadowoleni z faktu, że KIO rozwiało nasze wątpliwości co do oferty Mirbudu – powiedział nam Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej płockiego ratusza. – Więcej komentować orzeczenia Izby nie będziemy. Podobnie, jak nie mamy zwyczaju komentować wyroków sądowych. Teraz poczekamy na uzasadnienie, by poznać argumenty KIO. I pewnie będziemy przygotowywać się do podpisania umowy z Mirbudem – wyjaśnił Hubert Woźniak.

Co z remontem stadionu? Mirbud: Nie zgadzamy się z żadnym z 19 punktów uzasadnienia

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Tyf says:

  Wyrok pomógł NAFCIARZOM BRAWO

 2. Lolo says:

  A teraz Łysy ma problem.

  • honker says:

   Żaden problem tylko kryty tyłek. Sąd stwierdził ,że jest OK i to sąd bierze to na siebie. A coby było gdyby UM przyjął jedną ofertę? Znowu jakieś ozdoby przed ratuszem?

 3. Obserwator says:

  Realizacja ujętego w przetargu stadionu nie leży w interesie publicznym.
  Jest za duży i wybrano dla niego złą lokalizację!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU