Wkrótce remont schodów na skarpie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka skarpa to miejsce, które z pewnością wyróżnia nasze miasto na tle innych. Niestety, żeby zapobiec jej osuwaniu się, trzeba zainwestować w jej przebudowę. Właśnie to czeka nas w najbliższym czasie, a przy okazji, wyremontowane zostaną nieczynne dziś schody. 

Hubert Woźniak z Urzędu Miasta Płocka wyraźnie podkreśla, że miasto jest już gotowe do realizacji kolejnego etapu przebudowy płockiej skarpy.

– Regularnie prowadzimy proces wzmacniania skarpy. W tym roku będziemy umacniać przyczółek starego mostu. Będziemy przebudowywać nieczynne dziś schody, prowadzące z parku na tzw. niemieckich górkach na ulicę Mostową i dalej – na ul. Rybaki i Kawieckiego. Mamy już pozwolenie na budowę, wybranego wykonawcę oraz zdobyte dofinansowanie z tzw. funduszu osuwiskowego. Roboty zaczną się lada dzień, wykonawca jest na etapie przygotowywania projektu organizacji ruchu; będzie w tym przypadku nieco utrudnień, które mogą wywołać zniecierpliwienie kierowców – mówi.

Jak będą wyglądać te utrudnienia i czego mogą spodziewać się kierowcy?

– Znaczny fragment skrzyżowania ul. Mostowej z wjazdem na most im. Legionów Piłsudskiego trzeba będzie wyłączyć z ruchu, prawdopodobnie jeden pas ruchu na ul. Mostowej u zbiegu z ul. Rybaki i Kawieckiego również zostanie wyłączony – podkreśla Woźniak.

Według planów, prace mają zakończyć się z końcem listopada. Łączny ich koszt wyniesie 1,5 mln złotych. Miasto nie pokryje go jednak w całości. Kwota 1,1 mln złotych to dofinansowanie z funduszu osuwiskowego.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji