Wkrótce odsłonięcie tablicy i uroczystości na cześć Żołnierzy Wyklętych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na 3 marca zaplanowano obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Płocku. Na uroczystości zaprasza Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Klubu Wisła Płock i Oddziałem IPN w Warszawie.

Kolejny raz w Płocku obchodzony będzie Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczną się 3 marca br. o godz. 12 mszą św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Biskupa Piotra Libery w Bazylice Katedralnej WNMP, podczas której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy memoratywnej, upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego – Żołnierzy Wyklętych. Wsparcia finansowego tej inicjatywie udzielił partner projektu – PKN ORLEN.

Po zakończeniu Mszy św., na placu przedkatedralnym zostanie sformowana kolumna 6. Płockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy, wraz z rekonstruktorami, przejdą  w rytm marszów granych przez Szkolną Orkiestrę Dętą ZST, pod Panteon Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu  przy al. F. Kobylińskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty. Ostatnim punktem tegorocznego święta będzie koncert Andrzeja Kołakowskiego z towarzyszeniem Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, który rozpocznie się o godz. 18 w auli szkoły. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Partnerami uroczystości są: Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku oraz Lasy Państwowe. Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Płocku został objęty patronatem: Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL, Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Związku Żołnierzy NSZ.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Kościół katolicki zawsze darzył sympatią faszystów a pasterze tego kościoła nie tylko błogosławili dywizje idące na wschód ale pomagali wiać zbrodniarzom faszystowskim po wojnie do Ameryki Południowej. Nie dziwi nic

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji