Wisła wygrywa w Rzeszowie

Piłkarze nożnej Wisły Płock wygrali mecz 32. kolejki. Podopieczni Marcina Kaczmarka pokonali w Rzeszowie walczącą o awans Resovię 0:3.

Mecz nie rozpoczął się po myśli Wiślaków. To drużyna z Rzeszowa jako pierwsza zaatakowała, tworząc groźną sytuację – Tunkiewicz próbował pokonać bramkarza Nafciarzy niespodziewanym uderzeniem z 8 metrów – bezskutecznie. Ten efektowny strzał był jednak najgroźniejszą sytuacją, stworzoną przez gospodarzy w całym meczu.

Do 30. minuty spotkanie było niezwykle wyrównane. Sygnał do ataku dał Wiśle Góralski, który popisał się ładnym uderzeniem z dystansu. Kilka chwil później okazji do otworzenia wyniku szukali Nadolski, Burkhardt i Grudzień, jednak żaden z nich nie trafił do siatki. Impas został przełamany kilka chwil przed końcem pierwszej połowy. Krzywicki zdecydował się na prostopadłe podanie w pole karne, które bezbłędnie wykorzystał Góralski.

Od początku drugiej połowy to Nafciarze dominowali na boisku, czego efektem była kolejna bramka. W 52. minucie Nadolski dośrodkował z prawego skrzydła do Sielewskiego, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Gospodarze próbowali odrabiać straty, lecz defensywa Wisły Płock była w tym spotkaniu bardzo dobrze dysponowana.

W 71. minucie wynik meczu ustanowił Sekulski, który na kilka chwil po wejściu na boisku znalazł się niepilnowany w polu karnym gospodarzy. Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem zespołu Marcina Kaczmarka.

Resovia Rzeszów – Wisła Płock 0:3 (0:1)

Resovia: 82. Marcin Pietryka – 18. Mateusz Świechowski (76. 6. Bartosz Jaroch), 24. Dariusz Frankiewicz, 13. Andriy Nikanovych, 25. Mirosław Baran (46. 5. Wiesław Kozubek) – 27. Kamil Słaby (63. 8. Konrad Domoń), 20. Dawid Kwiek, 17. Michał Ogrodnik (61. 21 Dariusz Brągiel), 10. Bartłomiej Makowski – 9. Tomasz Ciećko, 4. Robert Tunkiewicz W rezerwie pozostali: 1. Bartosz Groszka, 32. Sebastian Hajduk, 11. Łukasz Zaniewski.

Wisła: 21. Daniel Szczepankiewicz – 24. Łukasz Nadolski, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona – 4. Jacek Góralski, 5. Bartłomiej Sielewski – 16. Fabian Hiszpański, 25. Filip Burkhardt (74. 10. Janusz Dziedzic), 20. Tomasz Grudzień (82. 15. Daniel Mitura) – 6. Marcin Krzywicki (68. 9. Łukasz Sekulski) W rezerwie pozostali: 87. Seweryn Kiełpin, 8. Damian Adamczyk, 11. Mirosław Kalista, 22. Paweł Bojaruniec.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie im. Kazimierza Górskiego już w najbliższą środę, 5 czerwca. Nafciarze podejmą u siebie Wisłę Puławy. Początek spotkania o godz. 18.