Wisła rozbiła Pelikana Łowicz w sparingu

W kolejnym meczu sparingowym zespół pierwszoligowej Wisły Płock zmierzył się z Pelikanem Łowicz. Nafciarze pewnie wygrali 6:1.

Wisła Płock pewnie zwyciężyła, aplikując rywalowi aż 6 goli. W 20. minucie meczu boisko musiał opuścić obrońca Wisły Fabian Hiszpański, który po ostrym starciu z piłkarzem z Łowicza doznał urazu stawu skokowego. W najbliższych dniach wyjaśni się czy kontuzja zawodnika jest poważna. W 39. minucie spotkania w polu karnym gości faulowany był Krzysztof Janus. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Sekulski, który pewnie pokonał bramkarza gości Przemysława Perzynę.

Nowy nabytek Nafciarzy – Estończyk Albert Taar udowodnił, że oprócz bardzo dobrej gry w polu potrafi też groźnie strzelić. Przekonał się o tym Perzyna, który w 44. minucie po raz kolejny musiał wyjmować piłkę z siatki, po ładnym strzale z 18 metrów estońskiego pomocnika.

W drugiej połowie spotkania na boisku wyróżniał się Marcin Krzywicki, który stał się utrapieniem graczy z Łowicza. W 60. minucie spotkania Krzywy dopadł do piłki i dograł ją do Pawła Kaczmarka, który bez trudu pokonał wprowadzonego w drugiej połowie Adriana Olszewskiego. Zaledwie 15 minut później Marcin Krzywicki po raz kolejny dał się we znaki Pelikanowi – po dośrodkowaniu Kamila Hempela zdobył czwartą bramkę dla Wisły. W 85. minucie w polu karnym gości faulowany był Marcin Krzywicki. Sędzia, pomimo protestów przyjezdnych, podyktował rzut karny, który na gola zamienił Janusz Dziedzic. W 88. minucie Hempel po raz kolejny dośrodkował do Krzywickiego, który zdobył swojego drugiego gola i tym samym ustalił wynik spotkania. Honorowe trafienie dla Pelikana zdobył Krzysztof Brodecki, pokonując w 88. minucie Daniela Szczepankiewicza strzałem z rzutu karnego.

6:1 Marcin Krzywicki 88.

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (46, 93. Daniel Szczepankiewicz) – 16. Fabian Hiszpański (20, 20. Cezary Stefańczyk), 23. Paweł Magdoń (45, 5. Bartłomiej Sielewski), 14. Marko Radić (65, 2. Grzegorz Warzyński), 26. Dawid Abramowicz (46, 24. Kamil Hempel) – 7. Krzysztof Janus (46, 22. zaw. testowany), 4. Jacek Góralski (60, 17. Damian Dombrowski), 18. Piotr Wlazło (46, 25. Filip Burkhardt), 6. Albert Taar (46, 10. Janusz Dziedzic), 8. Paweł Kaczmarek (46, 13. Tomasz Grudzień) – 9. Łukasz Sekulski (46, 11. Marcin Krzywicki).

Pelikan: Przemysław Perzyna – Łukasz Derbich, Mykoła Dremluk, Krzysztof Brodecki, Konrad Kowalczyk – Artur Golański, Michał Gamla, Piotr Koman, Maciej Wyszogrodzki – Adrian Świątek, Patryk Bojańczyk
Po przerwie weszli: Adrian Olszewski, Michał Adamczyk, Damian Kosiorek, Daniel Bończak, Eryk Lebioda.

Kolejnym rywalem w grze kontrolnej Wisły będzie w najbliższą sobotę o godz. 11. w Płocku drugoligowa Pogoń Siedlce.