Wisła Płock zremisowała z Ruchem Chorzów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W poniedziałek drużyna Wisły Płock zmierzyła się z Ruchem Chorzów. Rywalizacja była dość wyrównania i zakończyła się remisem 2:2.

Mecz zaczął się spokojnie. Na pierwszą okazję do strzału trzeba było poczekać do 8. minuty. Jednak nie przyniosła ona efektów, a bramki nie było. W całym spotkaniu żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie klarownej sytuacji. Piłkarze Wisły Płock wielokrotnie próbowali uderzać z dystansu, ale albo dobrze bronił bramkarz chorzowian albo piłka szybowała zbyt wysoką nad bramką. Pierwszy strzał ze strony płockiej drużyny padł w 45. minucie.

Wydawało się, że do przerwy sytuacja meczu jest już określona i Wisła wybija się na prowadzenie 1:0. Ruch Chorzów nie czekał długo na kontratak. Udało mu się strzelić bramkę i tym samym doprowadzić do zremisowania między zespołami.

W drugiej połowie, po zdobyciu bramki przez przeciwników, Wisła Płock nie cofnęła się, lecz dalej napierała na bramkę chorzowian. Jednak mimo kolejnego strzału i wyniku 2:1, Ruch w doliczonym czasie doprowadził do remisu. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Warto podkreślić, że Jose Kante, zdobył w meczu z Ruchem Chorzów swojego pierwszego gola w Lotto Ekstraklasie.

źródło: Wisła Płock