REKLAMA

Wisła Płock przedstawiła nowego trenera. Dlaczego wybrano Radosława Sobolewskiego?

REKLAMA

Radosław Sobolewski podpisał kontrakt z Wisłą Płock i oficjalnie został trenerem drużyny Nafciarzy. Nowy trener ma 10 dni na przygotowanie do najbliższego meczu.

6 sierpnia Radosław Sobolewski oficjalnie nawiązał współpracę z Wisłą Płock i zgodnie z umową ma być trenerem do końca rozgrywek 2019/2020. W dokumencie zawarto opcję przedłużenia współpracy o kolejny sezon.

42-letni Sobolewski w pracy szkoleniowej pełnił rolę asystenta w sztabie Wisły Kraków, w którym pracował u boku Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramireza, Joana Carillo oraz ostatnio Macieja Stolarczyka. Tymczasowo prowadził też zespół Białej Gwiazdy w ekstraklasie.

– Postawiliśmy na Radosława Sobolewskiego, bo bardzo w niego wierzymy. Wierzymy, że ta jego pierwsza praca w Wiśle Płock to jest początek wielkiej kariery trenerskiej. Dzisiaj Wisła Płock, a za kilka lat Reprezentacja Polski. Wierzę, że tak będzie, ponieważ z Wisły Płock wychodzą reprezentanci Polski, piłkarze i trenerzy i wierzę, że tak samo będzie w przypadku trenera Sobolewskiego. A jak się to ułoży, pokaże Ekstraklasa, pokażą rozgrywki, najbliższe miesiące, tygodnie. Przed nami na pewno dużo pracy  – mówił prezes Jacek Kruszewski.

Prezes podczas konferencji zauważył, że nowy trener jest w komfortowej sytuacji ze względu na to, że ma aż 10 dni do najbliższego meczu. W tym czasie będzie miał okazję lepiej poznać drużynę i przygotować się do wyjazdu do Gliwic.– Serdecznie witamy Radosława Sobolewskiego w Wiśle. Życzymy wszystkiego, co najlepsze i bardzo prosimy o życzliwość, bardzo prosimy o wsparcie, tak jak zawsze dla każdego trenera. Oby to był już koniec naszych kłopotów związanych ze szkoleniowcami – dodał prezes.

Nowy szkoleniowiec Nafciarzy to wychowanek Jagiellonii Białystok, z której trafił do Petrochemii Płock. W naszym klubie zanotował 129 występów, w których zdobył 13 bramek. Później grał jeszcze w Groclinie Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, Wiśle Kraków oraz Górniku Zabrze. Zdobył Puchar Polski i cztery mistrzostwa kraju. Jako piłkarz rozegrał aż 374 mecze w ekstraklasie i strzelił 39 goli, a dodatkowo 32 razy zagrał w reprezentacji Polski.

– To nie była pierwsza próba, rok temu też skontaktował się ze mną przedstawiciel z Płocka, jednak wtedy odmówiłem tylko i wyłącznie z tego powodu, że chciałem uzyskać wszelkie możliwe licencje, żeby móc po prostu samodzielnie prowadzić zespół. Teraz sytuacja się zmieniła, ostatnio właśnie odebrałem licencję – mówił trener Radosław Sobolewski – Czuję się już gotowy. Jestem już tak naprawdę po trzyletnim doświadczeniu jako drugi trener, oczywiście całe życie moje przy piłce i w pewnej fazie swojego życia doszedłem do wniosku, że to jest to, co chcę robić – dodał.

Wraz z trenerem Sobolewskim pracę w Wiśle rozpocznie jego asystent Mariusz Kondak, w przeszłości pracujący w Wiśle Kraków oraz współpracujący z Chojniczanką Chojnice czy niemieckim FSV Mainz.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU