Ten wynik, choć remisowy, zdecydowanie cieszy kibiców płockiej drużyny piłki nożnej. Choć początek meczu to duża przewaga Legii, Nafciarze w drugiej połowie pokazali determinację i umiejętności, remisując z mistrzami Polski 2:2.

Do meczu Wisły Płock z Legią Warszawa mobilizowali się nie tylko piłkarze, ale i kibice, którzy licznie stawili się w stolicy. Początek spotkania nieco zmroził ich jednak – to Legia trzymała się piłki i to na jej konto padł pierwszy celny strzał w 10. minucie.

Dopiero po 20 minutach gra ba boisku zaczęła stawać się bardziej wyrównana. Wiślacy byli nawet blisko wyrównania wyniku, kiedy po zagraniu Arkadiusza Recy w pole karne, Jose Kante oddał strzał w kierunku bramki. Niestety, uderzenie było zbyt słabe i bramkarz Legii, Arkadiusz Malarz, bez problemów obronił strzał.

Po przerwie, płoccy kibice zaczęli mieć jeszcze większy powód do niepokoju. W 56. minucie spotkania Kasper Hamalainen podwyższył przewagę warszawiaków do wyniku 2:0.

Na szczęście to zmotywowało płocką drużynę do walki. Już w 63. minucie, po świetnym strzale Dominika Furmana, przewaga Legii zmalała do jednego oczka. Wówczas trener Marcin Kaczmarek wprowadził na boisko m.in. Dimitara Ilieva i Kamila Sylwestrzaka. I to właśnie Kamil Sylwestrzak wywalczył remis w 78. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Furmana w pole karne, pokonał bramkarza przeciwników.

Pomimo walki z obu stron, nie padło już więcej strzałów i Wisła Płock przywiozła do domu jeden punkt.

Legia Warszawa – Wisła Płock 2:2 (1:0)