Wielkie wydarzenie w płockim teatrze. Srebrne Maski rozdane

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski, nagrody za największe osiągnięcia w ostatnim sezonie, przyznawane od 1983 roku. W tym roku nagrodę otrzymało trzech mężczyzn.

23 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia rozpoczęła się w płockim teatrze premiera “Nosorożca” E. Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego, dyrektora teatru. Po spektaklu, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył Henrykowi Błażejczykowi Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, który aktorowi przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Dramatyczny, fot. Waldemar Lewandowski

Marek Walczak i gitarzysta Krzysztof Misiak zostali nagrodzeni za spektakl “Sex, prochy i rock & roll” Erica Bogosiana zrealizowany na scenie kameralnej. Srebrną Maskę otrzymał Krzysztof Małachowski za scenografie do spektakli “Poskromienie złośnicy” oraz “Arszenik i stare koronki”.

Małą Złotą Maskę dla pracowników teatru otrzymała Monika Mioduszewska-Olszewska za rozpoczęcie dyskusji w teatrze na temat przemocy domowej po spektaklu “Poskromienie złośnicy”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji