Wielki jubileusz Jagiellonki we wrześniu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już we wrześniu odbędą się uroczystości, związane ze 110-leciem Jagiellonki. Uroczysta akademia, spotkanie absolwentów, koncert – to tylko niektóre atrakcje zaplanowane na 22 i 23 września.

Uroczystości rozpoczną się w czwartek, 22 września o godzinie 17 uroczystym koncertem absolwentów i uczniów oraz występem Wojciecha Wojdy – absolwenta Jagiellonki oraz założyciela zespołu Farben Lehre.

W piątek, 23 września o godzinie 12 zaplanowano główne uroczystości jubileuszowe, które odbędą się w auli szkolnej. Nie zabraknie występów oraz przemówień okolicznościowych zaproszonych gości. Później będzie można zwiedzić szkołę, uczestniczyć w otwarciu nowo powstałego muzeum, a także podziwiać panoramę Płocka z tarasu widokowego na dachu. Po południu zaplanowano piknik Jagiellończyków w ogrodzie Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy placu Dąbrowskiego.

Jagiellonka to jedna z najważniejszych i szanowanych szkół na północnym Mazowszu.

– Jesteśmy szkołą, zapewniającą młodzieży znakomite wykształcenie oraz wychowanie, w których harmonijnie łączą się umiłowanie wiedzy, szlachetność ducha oraz miłość ojczyzny – pisze w zaproszeniu dyrektor Zespołu Szkół nr 6 Mirosław Piątek.

Od 110 lat szkoła zajmuje szczególne miejsce w świadomości mieszkańców Płocka. Powstała na początku XX wieku (w 1906 roku jako Gimnazjum Polskie Polskiej Macierzy Szkolnej), jeszcze w czasach zaborów, z polskim językiem wykładowym. Od tego czasu szkołę ukończyło ok. 12 tysięcy absolwentów, wśród których znaleźli się wybitni uczeni, pisarze, lekarze, prawnicy, twórcy kultury, działacze społeczni. W 2015 roku szkoła otworzyła pierwszy na Mazowszu oddział z Maturą Międzynarodową IBDP.

PetroNews objął uroczystości jubileuszowe patronatem medialnym.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji