Wielka impreza nad Wisłą – Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już niebawem w Płocku ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Będzie to jedna z największych imprez, jakie zobaczymy w naszym mieście w tym roku. Wystąpi czołówka najlepszych polskich zawodników, startujących z wieloma sukcesami w Europie i na świecie.

W dniach 13-14 maja 2017 r. WOPR Płock organizuje Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Będzie to Święto wodnych sportów motorowodnych, rozgrywanych w Płocku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Starosty Powiatu Płockiego Mariusza Bieńka. Poza wymiarem czysto sportowym, impreza ma na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu na wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem sportów motorowodnych.

Deszcz i burza im niestraszna. Trwają Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

W płockich zawodach weźmie udział czołówka polskich zawodników, startujących z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie oraz zawodach rangi światowej. Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet do 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią przybyłym widzom niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h. Zawody, komentowane przez profesjonalnego spikera, można będzie obserwować z płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej.

W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną biegi w różnych klasach, a zawodnicy będą mieli do pokonania wytyczoną kolorowymi bojami, urozmaiconą slalomami i ostrymi nawrotami trasę – można być pewnym, że będzie dochodziło do wielu zaciętych pojedynków. W zawodach wystartuje ponad 50 zawodników, rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych i sprzętowych.

Ze względu na duże zainteresowanie imprezą, możliwe będą utrudnienia dla transportu kołowego w pobliżu miejsca rozgrywania zawodów (ul. Rybaki). Organizatorzy zwracają się z prośbą o pozostawianie samochodów na parkingach na terenie miasta Płocka i dotarcie na miejsce zawodów pieszo.

Zawody rozegrane zostaną w dniach 13-14 maja 2017 r. na Wiśle w pobliżu płockiego molo. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 12.

Mistrzostwa odbywają się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN Orlen. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Ryk silników na Wiśle – za nami Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji