Wielka gala dla fanów disco polo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ta wiadomość wszystkim fanom muzyki disco polo rozchmurzy deszczowy listopad. Narodowa Gala Disco Polo ruszy już za dwa tygodnie. Czołowe zespoły, znane wszystkim fanom tego gatunku, zapewnią niezłe show.

discopoloNarodowa Gala Disco Polo odbędzie się w czwartek, 10 listopada, w płockiej Orlen Arenie. Organizatorzy zapewnili czołówkę polskich zespołów. W Płocku wystąpią Akcent, Long and Junior, MIG, Piękni i Młodzi, Czadoman, Playboys, After Party czy Camasutra.

Impreza rozpocznie się o godz. 20.30, uczestnicy wydarzenia wchodzić będą mogli już od godziny 18.30. Galę poprowadzą Magda Gawlik i Norbert Bieńkowski, znani z radia VOX FM, patrona gali.

Akcent, gwiazda wieczoru, to polski zespół disco polo założony w 1989 roku w Bielsku Podlaskim. Przez około 10 lat  jego skład tworzyli Zenon Martyniuk oraz klawiszowiec Mariusz Anikiej. Od 1999 roku Zenon Martyniuk występował z Arturem Kirpszą, a od 2003 roku z nowym partnerem scenicznym, Ryszardem Warotem.

W swojej dyskografii zespół dorobił się 16 albumów. Znane są niemal wszystkim fanom, a nawet i tym, którzy deklarują swoją nieprzychylność do tego gatunku muzyki. Ich największe przeboje śpiewane są na koncertach, zabawach czy… weselach, m.in. „Moja gwiazda”, „Twe czarne oczy”, „Stary Cygan”, „Mała figlarka”, „Życie to są chwile”, „Siwy koniu”, „Dźwięki strun” czy „Królowa nocy”.

Na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie zespół otrzymał Grand Prix za utwór pt. „Wyznanie” w 1998 roku oraz w 2007 za utwór pt. „Czemu jesteś taka dziewczyno”. W 2005 roku otrzymał nagrodę za całokształt twórczości oraz za przebój pt. „Lambada nad brzegiem morza”. Mogą poszczycić się nagrodą burmistrza miasta Ostróda, nagrodą radia IRN i nagrodą specjalna od CPN Skład. W 2013 nagroda specjalna od stacji Polo TV za siedem utworów w plebiscycie Disco Polo Hit Wszech Czasów. 28 sierpnia na benefisie 25-lecia zespołu, podczas XVII Pożegnania lata w Iłowie zespół otrzymał specjalne nagrody od firmy Green Star, wójta gminy Iłów oraz radia Vox FM.

Bilety na Narodową Galę Disco Polo są już do nabycia na stronie www.eventim.pl oraz w salonach Empik w cenie 59 zł oraz 129 zł. Szczegóły znajdziecie na profilu wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji