Wernisaż dwóch wystaw w Płockiej Galerii Sztuki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wernisaż dwóch wystaw: „Wildlife Photographer of the Year 2014/ Fotografia dzikiej przyrody 2014″ oraz rysunku Małgorzaty Wróblewskiej “Kreską i plamą”.

Na piętrze Płockiej Galerii Sztuki będzie można zobaczyć blisko 50 prac artystki Małgorzaty Wróblewskiej, pełnych nostalgii rysunków z różnych okresów twórczości, które przemawiają do każdego typu wrażliwości.

Prace artystki zachwycają bogactwem i różnorodnością tematów, ale i postrzeganiem świata. Scenki z codziennego życia, drewniana architektura i pejzaże ukazują piękno natury, są próbą zatrzymania ulotnych chwil, codziennych zdarzeń, jako manifest piękna, kryjącego się w rzeczach najprostszych.

Wildlife Photographer of the Year 2014/ Fotografia dzikiej przyrody 2014″ to efekt jubileuszowej, bo 50. edycji konkursu, który nieprzerwanie od 1965 roku organizuje Natural History Museum w Londynie i BBC Worldwide. Nie tylko po raz pierwszy w Płockiej Galerii Sztuki, ale i w Płocku będzie można obejrzeć wszystkie zdjęcia wyróżnione i nagrodzone w jednej edycji konkursu.

Co roku kilka tysięcy fotografów nadsyła do Londynu swoje zdjęcia wykonane w naturalnych plenerach na wszystkich kontynentach, będące wynikiem wnikliwej obserwacji flory i fauny, często wielomiesięcznego podążania szlakami dzikich zwierząt. Jury wybiera finalistów i zwycięzców poszczególnych kategorii. W obecnej edycji jurorzy ocenili 41 tys. 421 zdjęć nadesłanych z 96 krajów. Wystawa prezentuje około stu, nagrodzonych i wyróżnionych, zdjęć dzikiej przyrody. Wśród najlepszych fotografów tej edycji konkursu jest Łukasz Bożycki z Warszawy, finalista kategorii „Ssaki” za zdjęcie „Winter hang-out” („Zimowe zawieszenie”).

Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Ogólnopolskim sponsorem wystawy jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. Organizatorem tourne wystawy po Polsce jest Agencja Zegart.

Inauguracja obu wystaw odbędzie się 2 lipca o godz. 18. Będzie je można podziwiać w Płockiej Galerii Sztuki do 30 lipca. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji