Walczyły z liderkami. Poległy w dogrywce

Koszykarki płockiego Mon-Polu zmierzyły się z liderkami tabeli, zespołem UMCS AZS Lublin w ramach 4. kolejki I Ligi Kobiet grupy D. Płocczanki walczyły jak lwice, niestety poległy w dogrywce.

Spotkanie nie mogło należeć do łatwych – rywalem miał być lider tabeli AZS UMCS Lublin. Mon-Pol nastawił się więc na ciężką przeprawę, co okazało się faktem. Mecz rozpoczął się od celnej trójki gospodyń, ale szybko odpowiedziała na to Monika Maj, która w pierwszej kwarcie była najskuteczniejszą z płocczanek rzucając w tej części gry 8 oczek – m.in. dzięki temu w pewnym momencie przewaga Mon-Polu sięgnęła nawet 10 punktów. Niestety, rywalki zaczęły odrabiać straty i z minuty na minutę przejmowały kontrolę na parkiecie. Ostatecznie druga część gry zakończyła się zwycięstwem lublinianek 18:13, trzecia zaś 18:14.

Regulaminowy czas gry zakończył się remisem – 60:60. To oznaczało pięciominutową dogrywkę. Pierwsze punkty zdobyły płocczanki za sprawą celnej „trójki” Iwony Szarzyńskiej. Niestety, chwilę później piąty faul zaliczyła Aldona Morawiec i musiała opuścić parkiet. Choć płocczankom udało się jeszcze przez chwilę utrzymać korzystny wynik (66:64) ostatecznie to gospodynie mogły cieszyć się ze zwycięstwa 72:66.

– Dziewczyny zagrały dobrze pod względem taktycznym, realizując założenia przedmeczowe – mówił Tomasz Marzec, wiceprezes Mon-Polu. – Niestety, zabrakło skuteczności spod kosza. Sytuacje trzeba bezwzględnie wykorzystywać, szczególnie na wyjeździe – dodał.

W przyszłym tygodniu kolejny mecz. Koszykarki, ponownie na wyjeździe, zmierzą się z JAS-FBG Sosnowiec. To już drugie spotkanie tych drużyn – w pierwszym lepsze okazały się płocczanki, które wygrały 73:72.

AZS UMCS Lublin – MON-POL Płock 72:66 (12:18; 18:13; 18:14; 12:15; 12:6)

UMCS: A. Karczmarczyk, A. Buczak 3, K. Trzeciak 6, P. Dąbkowska 14, K. Hajduk 5, A. Kret 17, A. Kasprzyk 11, A. Kasperska, P. Bukowska, D. Cybulak 14, Ż. Szczęśniak 2, A. Góźdź

MON-POL: J. Domańska 2, S. Janas 12, A. Trzewikowska, P. Kutycka, K. Wilamowska, A. Gruchot, I. Szarzyńska 20, K. Sikorska 2, M. Maj 15, A. Morawiec 15, A. Trzeciak, A. Krzysztofik