Zachwyceni rejsem po naszym odcinku Wisły, postanowiliśmy zorganizować podobne wrażenia naszym czytelnikom. Przez całe wakacje ogłaszamy konkursy, w których do wygrania jest 4-osobowy voucher na rejs “Marianną”. Pani Edyta już wygrała, teraz czas na Was!

Od naszego pierwszego konkursu trochę się pozmieniało. Płock zyskał swoją własną żeglugę, która rozsławia nasze miasto pod nazwą “Żegluga Płocka”. Jej właścicielem jest kapitan Mariusz Pielaciński, który dzierżawi od firmy-matki, czyli Żeglugi Wyszogrodzkiej, trzy statki rejsowe.

– Żegluga Wyszogrodzka zajmuje się ciężkim transportem, budową i remontami mostów, natomiast statki pasażerskie to rekreacja, stąd pomysł oddzielenia tych dwóch form działalności – tłumaczy Mariusz Pielaciński. – A ponieważ statki pasażerskie pływają właśnie tu, w Płocku, miasto powinno mieć swoją żeglugę, która będzie rozsławiała jego nazwę na wodach Wisły, w całej Polsce, a nawet za granicą. Właśnie dlatego powstała “Żegluga Płocka”, która wkrótce będzie równie znana, jak jej firma-matka – uśmiecha się kapitan.

Warto wspomnieć, że pan Mariusz ma sporo pomysłów na rozwój swojej firmy. Dzierżawiąc statki “Marianna”, “Basia” i “Aneta”, planuje jednocześnie zakup statku, na którym będzie można organizować większe grupy wycieczkowe niż 150 osób (tyle mieści “Marianna”). Jak przyznaje, pojawiają się już zapytania o tego typu liczne imprezy na statkach.

zegluga_plocka_maleNowa firma ma swoje logo, ściśle związane z Płockiem – w tle widzimy katedrę, a na pierwszym planie statek, zarysem przypominający “Basię”, z którą pan Mariusz czuje się szczególnie związany. – Jest to pierwszy statek zakupiony przeze mnie, choć pod banderą Żeglugi Wyszogrodzkiej – zdradza.

Dzięki kapitanowi Mariuszowi Pielacińskiemu, możecie za darmo skorzystać z uroków pływania na jednym z trzech statków pasażerskich – dwupokładowej “Mariannie”.

Konkurs

W każdym wakacyjnym wydaniu gazety PetroNews (jeszcze 7 i 21 lipca, 4 i 25 sierpnia) i na portalu PetroNews.pl będziemy zamieszczać konkurs, w którym nagrodą jest voucher na rejs “Marianną” dla 4-osobowej wycieczki. Voucher będzie można wykorzystać do końca wakacji.

W poprzednim wydaniu zwyciężyła pani Edyta, która tak opisała swoje wymarzone wakacje.

Chciałabym je spędzić jak za dawnych, dziecinnych lat. Gdzieś z daleka od całej ówczesnej cywilizacji i techniki. Bez zgiełku telewizora, bez szumu telefonu i z uśpionym laptopem. Spędzić kilka szalonych dni w małym domku, położonym na zielonej polanie, między wysokimi drzewami, które dadzą cień i zatrzymają gorące promienie słońca.

Zacząć dzień od filiżanki kawy na tarasie, wsłuchując się w śpiew rozanielonych ptaków. Pomalutku, bez pośpiechu. Pójść na spacer dróżką, prowadząca do małego strumyka. Usiąść na jego brzegu i zobaczyć swoje odbicie w lustrze czystej wody. Pozbierać świeżych jeżyn, jagód. Nasycić swój wzrok, płuca i ciało niczym nie zmąconą naturą.

Wieczorem usiąść przy ognisku, wsłuchać się w szmery latających świetlików. Nawet uciążliwe komary nie byłyby straszne. Miałyby swój niepowtarzalny urok.

A co najważniejsze, pobyć z najbliższymi osobami. Nacieszyć się sobą. Bez żadnych natłoków spraw. Porozmawiać, pośmiać się z mało istotnych spraw. Żyć tak, jakby dla całego świata nas nie było…

Wy również możecie wygrać rejs dla 4-osobowej rodziny. Aby wziąć udział w konkursie, należy do 15 lipca przesłać na nasz adres: redakcja@petronews.pl krótki wierszyk, zawierający słowa: “Żegluga Płocka”.

Nagrodzimy najbardziej kreatywny wierszyk (wg jury złożonego z przedstawicieli redakcji i Żeglugi Wyszogrodzkiej). O zwycięstwie i sposobie odebrania vouchera powiadomimy zwycięzcę drogą mailową. Pamiętajcie, że jeśli nie wygracie teraz, przed Wami jeszcze 3 konkursy wakacyjne.

Uwaga! Warunkiem udziału w konkursie jest wyrażenie zgody na wykonanie i publikację zdjęcia, wykonanego na statku Marianna w trakcie rejsu.

A jeśli nie chcecie czekać na konkursy, możecie skorzystać z regularnych rejsów weekendowych w Płocku, które odbywają się 7 razy dziennie, od godz. 11.30 co 1,5 godziny (do godz. 20.30). Za bilet normalny zapłacimy 20 zł, ulgowy – 12 zł, a dla seniora – 15 zł. Można również wynająć statek indywidualnie. Więcej informacji uzyskacie pod numerem telefonu 506-321-887.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji