REKLAMA

Wakacyjny klimat w… maju – Czerwone Gitary i Płocczanin Roku

REKLAMA

Piątkowy wieczór, 23 maja, w płockim amfiteatrze większość płocczan, którzy licznie stawili się na gali, zapewne będzie wspominało jako wakacyjny. A to wszystko dzięki letniej pogodzie, licznym nagrodom wręczanym kolejnym laureatom oraz klimatycznej muzyce, przy której do późnych godzin wieczornych wszyscy świetnie się bawili.

W bogatym programie imprez z okazji XXII Dni Historii Płocka znalazła się uroczysta gala oficjalnego otwarcia w płockim amfiteatrze. Licznie przybyli goście mieli okazję – między innymi – dowiedzieć się kto został Płocczaninem Roku 2013 oraz wysłuchać koncertów Chóru Vox Singers, kwartetu wokalnego Positive Vibrations oraz zespołu Czerwone Gitary.

W plebiscycie na Płocczanina Roku 2013, zorganizowanym już po raz 14., było pięciu, a właściwie sześciu nominowanych: Cezary Obczyński, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej i na Uniwersytecie Łódzkim oraz nauczyciel matematyki i informatyki w „Małachowiance”, Krzysztof Krajewski, przedsiębiorca z branży gastronomicznej, Paweł Śliwiński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Płocka, Katarzyna Sylwestrzak, prowadząca Zespół Cheerleader „Impresja” przy Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica oraz Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota, ambasadorowie Płocka z dziedziny sportu, sędziowie piłki ręcznej. Tytuł Płocczanina Roku 2013 i srebrną statuetkę Bolesława Krzywoustego z rąk Macieja Kulasa, laureata tej nagrody z zeszłego roku, otrzymał Paweł Śliwiński.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali – mówił wzruszony prezes TPP. – Jednak pamiętajmy, że wszyscy, którzy stoimy tu na scenie jesteśmy dziś zwycięzcami, a razem z nami nasze miasto Płock, dla którego pracujemy i poświęcamy swój wolny czas, robimy to społecznie – kontynuował Śliwiński. W swoim krótkim przemówieniu podziękował za swój sukces rzece Wiśle. – Oprócz mnie jest jeszcze jeden zwycięzca, który spłatał nam figla, bo wezbrane jej wody nie pozwoliły na przeprowadzenie imprez z okazji jej święta – Dni Wisły- podsumował.Pozostali nominowani otrzymali drewniane statuetki Bolesława Krzywoustego z rąk Andrzeja Nowakowskiego, prezydenta Płocka oraz redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej Płock”, Arkadiusza Adamkowskiego.

Po części oficjalnej i dniu pełnym wrażeń, przyszedł czas na dobrą muzykę w świetnym wykonaniu. Niewinnie, aczkolwiek siłą wielu głosów zaczął chór Vox Singers pod batutą Roberta Majewskiego, wprowadzając odprężenie wśród publiczności. Następnie swoje możliwości zaprezentował kwartet wokalny Positive Vibrations. No i w końcu na scenie zjawili się, wyczekiwani przez wszystkich, członkowie kultowego zespołu, który powstał w latach 60. ubiegłego wieku – Czerwone Gitary. Zaczęli utworem… wakacyjnym, jak na klimat imprezy przystało, czyli ”Historią jednej znajomości”. Płocczanie nie zawiedli, od razu podchwycili słowa wykonywanych utworów. I młodzi, i ci trochę starsi śpiewali z zespołem: „Kto za tobą w szkole ganiał, do piórnika żaby wkładał, kto, no powiedz kto(…)” albo „Ładne oczy masz, komu je dasz, takie ładne oczy, takie ładne oczy(…)”. I niosły fale Wisły utwory wykonywane przez publiczność. Przy „Białym krzyżu”, który zespół wykonał z chórem Vox Singers, publiczność w ciszy podniosła się z foteli, zapłonęły zapalniczki nad głowami słuchaczy. W cudownej ciszy mieliśmy okazję wysłuchać utworu aż dwa razy. – Zazwyczaj tego nie robimy- mówił ze sceny Jerzy Skrzypczak, perkusista zespołu. – Jednak wyjątkowo dzisiaj to zrobimy, Płock pięknie uczcił powagę tego utworu – dodał. Nie można było nie przyznać racji autorowi słów, gdyż wielu z widzów ocierało łzy. Ale na tym wykonawcy nie skończyli, wręcz odwrotnie, zespół jakby nabrał wiatru w żagle i popłynął z płocczanami w prawie dwugodzinny koncert, aby zakończyć wspólnie utworem „Znów za rok matura”…

Na scenie Czerwone Gitary podziwialiśmy w składzie: Jerzy Skrzypczak – śpiew i perkusja, Jerzy Kossela – gitarzysta, wokalista i autor tekstów, Arkadiusz Wiśniewski – gitarzysta i wokal, Mieczysław Wądłowski – gitara i wokal, Artur Chyb – gitara i wokal oraz Dariusz Olszewski – gitara i wokal.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU