REKLAMA

W sobotę przeniesiemy się do 1918 roku…

REKLAMA

Już po raz trzeci na Wzgórzu Tumskim rozświetlą się Płockie Ogrody Światła. W tym roku, z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, tematem ogrodów jest „Zima 1918”.

Boże Narodzenie 1918 roku było pierwszymi świętami, obchodzonymi w niepodległej Polsce, po 123 latach zaborów. Wówczas przy wigilijnym stole spotkały się całe rodziny, które po raz pierwszy od pokoleń mogły cieszyć się wolnością we własnym kraju.

Tę atmosferę przypomną tegoroczne Płockie Ogrody Światła, na które PKN ORLEN zaprasza już w sobotę, 8 grudnia, od godz. 14. Uroczyste rozświetlenie iluminacji nastąpi o godz. 17.

PowiązaneTematy

Podczas pikniku czekać będzie wiele atrakcji, które mają przypomnieć atmosferę zimy i świąt 1918 roku, a także dać wyobrażenie współczesnym dzieciom o życiu ich rówieśników przed 100 laty.

O godz. 14 rozpocznie się gra planszowa „Wyścig o Niepodległą”, Instytut Pamięci Narodowej przygotował wystawę „Ojcowie Niepodległości”, będzie turniej gier planszowych dla całych rodzin, gry podwórkowej, warsztaty plastyczne, wata cukrowa i gorąca czekolada. Na scenie wystąpi zespół Bogna Band, zaplanowano konkursy z nagrodami, a z drukowanego „Ilustrowanego Kurjera Płockiego” dowiemy się jak sto lat temu święta spędzali nasi dziadkowie i babcie.

Zobaczcie, jak wygląda tegoroczna iluminacja, ufundowana przez PKN ORLEN.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.