REKLAMA

„W rytmie rumby” w NK Przedwiośnie. Co jeszcze w repertuarze?

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie tradycyjnie zaprasza na nowości i stałe cykle. W tym tygodniu na ekranach króluje m.in. „After 4” oraz „Jak zostałem samurajem”.

After 4. Bez siebie nie przetrwamy

Od piątku, 26 sierpnia zapraszamy na premierę kolejnej części kultowej serii „After 4. Bez siebie nie przetrwamy”. Związek Tessy i Hardina przeszedł tyle prób, że wydaje się trwalszy i silniejszy niż kiedykolwiek. Jednak, gdy na jaw wychodzą rodzinne tajemnice obojga kochanków, okazuje się, że najtrudniejsza próba wciąż przed nimi. Czy można docenić prawdziwe uczucie, gdy odkryje się, że całe dotychczasowe życie było kłamstwem? Czy można raz jeszcze zaufać, czując się oszukanym przez cały świat? Tessa i Hardin odkryją, że nie są od siebie tak różni, jak dotąd sądzili. Ona nie jest już tą niewinną, słodką dziewczyną, którą była przed laty, a on przestał być tym okrutnym, zbuntowanym chłopakiem, który kiedyś tak ją oczarował. Jednak to, co tak dramatycznie dzieli Tessę i Hardina sprawia jednocześnie, że nie mogą bez siebie istnieć. Czy ten ostatni raz Tessa znajdzie w sobie siłę, by pomóc ukochanemu zmierzyć się z demonami przeszłości?

PowiązaneTematy

Jak zostałem samurajem

Kolejna premierowa propozycja to animacja „Jak zostałem samurajem”. Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Ma te swoje kocie ruchy, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz. Tak, kot to urodzony samuraj. Rzecz w tym, że Hank jest psem i nic już tego nie zmie­ni, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Przybywa więc do ko­ciego kraju, by w pewnej małej wiosce objąć stanowisko kierownika ochrony. Wprawdzie nie jest jeszcze zawodowym samurajem, ale pod okiem jednego weterana trenuje jak szalony. Do pojedynku w samo południe nie jest jeszcze gotowy, w tych kategoriach, to u niego jest gdzieś dopiero wpół do ósmej, ale nadrabia zaangażowaniem. Niestety ani on, ani jego wypasiony mistrz, nie po­dejrzewają, że mieszkający niedaleko koci oligarcha chce zmieść z powierzch­ni ziemi ich wioskę, by na jakiejś szemranej inwestycji zarobić kocie krocie. Podły złoczyńca nie zdaje sobie jednak sprawy, że dzielny Hank jest kimś wię­cej niż samurajem. Samuraj jak sama nazwa wskazuje działa sam, a Hank do walki przygotował całą wioskę. W ruch pójdą pazury, kłaczki, kłębki wełny, a nawet nieświeży żwirek, bo w obronie ojczyzny wszystkie chwyty dozwolone.

W rytmie rumby

Ostatnia nowość to francuska komedia „W rytmie rumby”. Tony (Franck Dubosc) pracuje jako kierowca szkolnego autobusu. Od dawna żyje w samotności, nie utrzymując kontaktów z żoną i córką, które opuścił przed laty. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje niepokojące wyniki badań kardiologicznych, postanawia zebrać się na odwagę i skonfrontować z przeszłością. Aby tego dokonać, pod przybranym nazwiskiem, zapisuje się na kurs tańca prowadzony przez swoją córkę, którą ostatni raz widział, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Teraz, stawiając pierwsze kroki na parkiecie, w otoczeniu energicznego, roztańczonego towarzystwa, zrobi wszystko, aby nadać swemu życiu nowy sens.

Filmowe Lato: Jak zostałem samurajem

W piątek 26 sierpnia, o godzinie 11:00, odbędzie się ostatni pokaz w ramach Filmowego Lata. Zaprezentowany zostanie film „Jak zostałem samurajem” w wersji z dubbingiem. Hank marzy o zostaniu samurajem, dlatego wybiera się na zamieszkaną tylko przez koty wyspę, by tam odbyć szkolenie. Po seansie, instruktorzy Sportowego Płocka, przeprowadzą krótki trening dla wszystkich chętnych osób. Bilety zgodne z cennikiem kina.

Produkcja ta zostanie wyemitowana także w sobotę i niedzielę (27-28 sierpnia) o godzinie 11:00 w ramach cyklu Bajkoranki. Bilety w cenie 15 zł/os. Po seansach zabawy i animacje poprowadzą animatorzy z Teatru Form Wielu.

W niedzielę czeka na widzów niesamowita atrakcja i spotkanie z… alpakami z „Alpaki na Wzgórzu”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 sierpnia po seansie filmu „Jak zostałem samurajem” o godzinie 11:00 w ramach serii Bajkoranki. Alpaki to zwierzęta, które fascynują swoim pięknem i inteligencją. Podobno mówi się, żeby nigdy nie patrzeć alpace w oczy, bo się zakochasz i rzeczywiście, to jest prawda – to jest miłość od pierwszego spojrzenia.Spotkania Filmowe: Dom z drzazg

29 sierpnia o godz. 18:30 w Spotkaniach Filmowych zaprezentowany zostanie „Dom z drzazg” w wersji napisami. Bilety 15 złotych.

„Dom z drzazg” to historia tymczasowego domu dziecka, położonego w samym środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od linii frontu. Poznajemy to miejsce oczami przebywających w nim podopiecznych.

Pochodzą z rozbitych rodzin, przeżyli różne traumy i chowają w sobie wiele trudnych wspomnień. Dzielą się nimi przed kamerą, kreśląc dziennik rozbitych żyć, które trwają mimo wszystko, w najgorszych wojennych okolicznościach, w smutku, ale też chwilowych, ulotnych radościach. Eva chce się dowiedzieć, czy jej matka nadal pije. Pewien chłopiec wspomina, jak jego ojciec dźgnął matkę nożem, ale został zwolniony po ułaskawieniu. Wzruszając ramionami, dzieciaki opowiadają o własnym doświadczeniu przemocy. Zaniedbanie i porzucenie jest tym, co łączy ich wszystkich. Emocjonalne, czasem wręcz tragiczne, rozmowy telefoniczne między nimi a rodzicami dają przedsmak wstrząsającej sytuacji, w jakiej się znalazły. Każde dziecko chce nadal dostrzegać w swoim życiu dobro, mimo że wiele z nich przebywa w sierocińcu nawet dziewięć miesięcy.

Dom dziecka może wydawać się zimnym i nieprzyjaznym schronieniem, w rzeczywistości jednak jest ciepłą, opiekuńczą przystanią. Pracownicy starają się zapewnić magiczną, bezpieczną atmosferę dzieciom, których los leży w rękach sądu. Film portretuje niewidoczne gołym okiem skutki wojny: alkoholizm, przemoc domową czy choroby psychiczne. Co dziesiąta rodzina w tym rejonie jest rozbita. Oglądamy okrutną otchłań, w którą wtłacza wojna.

W repertuarze wciąż pozostają filmy:

  • „Gdzie śpiewają raki” napisy – Historia rozgrywa się w połowie XX wieku w Karolinie Północnej. Opowiada o Kyi, która została porzucona przez rodzinę i samotnie dorasta na bagnach z dala od cywilizacji. Nie jest jednak taka, jak uważają mieszkańcy najbliższego miasteczka – Barkley Cove. Jest bardzo wrażliwą i inteligentną dziewczyną, której brakuje bliskości i dotyku drugiego człowieka. Sprawy się komplikują, gdy jej były chłopak zostaje znaleziony martwy. Na Kyę pada podejrzenie o morderstwo;
  • „Notre-Dame” płonie lektor – 15 kwietnia 2019 roku dochodzi do pożaru w paryskiej katedrze Notre-Dame. Ratownicy robią wszystko, by ocalić zabytkową świątynię;
  • kryminał z Piotrem Adamczykiem „Wrobiony” – Doktor sztuki wyjeżdża do Włoch, gdzie ma zajmować się badaniem twórczości Caravaggia. Niespodziewanie wpada na trop fałszerzy;
  • animacja „Pies w rozmiarze XXL” dubbing – Marmaduke to pies kanapowy, który wyrósł na dużego zwierza daleko wykraczając poza rozmiary standardowej kanapy. Z jednej strony uwielbia zabawę i kłopoty, ale w głębi serca czuje się odpowiedzialny za swoich opiekunów, których kocha najmocniej na świecie. Pewnego dnia seria jego wygłupów w postaci filmu video trafia do Internetu i w błyskawicznym tempie czyni go sławnym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU