REKLAMA

W nocy szalały wichury. Auto zderzyło się z powalonym drzewem

REKLAMA

Nad Polską przechodzi właśnie gwałtowny niż znad Atlantyku, który powoduje bardzo silny wiatr. Jego skutki odczuwalne były również nad Płockiem i powiatem płockim – służby, odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo wyjeżdżały w nocy do zdarzeń drogowych i usuwali powalone drzewa.

Do jednego ze zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek nad ranem, około godz. 5.15 w miejscowości Mańkowo (gm. Zawidz), na drodze krajowej nr 10.

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Drobinie, doszło tam do zderzenia auta z powalonym na drogę drzewem.

Tymczasem IMGW informuje, że w ciągu ostatniej nocy silne porywy wiatru, dochodzące do 80 km/h, odnotowano niemal w całej Polsce. Najsilniej wiało w górach, średnio do 130 km/h, ale na Połoninie Wetlińskiej prędkość wiatru osiągnęła 155 km/h, a na Śnieżce aż 183,6 km/h.10 lutego nadal obowiązują ostrzeżenia 1, 2 i 3 stopnia przed silnym wiatrem na terenie niemal całej Polski.

– Dziś w ciągu dnia nadal będziemy zmagać się z silnym, porywistym wiatrem o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h. Na wschodzie kraju i Pomorzu Wschodnim porywy wiatru do 85 km/h, w centrum, na zachodzie i południu lokalnie do 100 km/h, na Podkarpaciu i południu Śląska Opolskiego do 110 km/h, w Karpatach do 140 km/h oraz w Sudetach do 180 km/h, słabnące do 150 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne – ostrzega IMGW.

W związku z silnym wiatrem temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa. Warunki biometeorologiczne będą dziś bardzo niekorzystne.

Fot. OSP Drobin
Fot. OSP Drobin

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU