W NK Przedwiośnie: Inferno, Bajkoranki, Spotkania filmowe, Portret Kobiety…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

NoveKino Przedwiośnie nie szczędzi nam atrakcji. Już od 14 października możemy oglądać adaptację książki Dana Browna “Inferno” oraz animację dla dzieci “Bociany”. A co jeszcze w planach?

Inferno

To ekranizacja trzeciej części bestsellerowej serii autorstwa Dana Browna (poprzednie filmy powstały na podstawie przebojowych powieści „Kod Leonarda da Vinci” oraz „Anioły i demony”).

Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki, Robert Langdon (w tej roli dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

Zobaczysz piekło… Już w piątek!

Bociany

Dla młodszych widzów NK Przedwiośnie proponuje animację „Bociany” w wersji 2D lub 3D.

Bociany przynoszą dzieci… A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci.

W efekcie na świat, zupełnie bezprawnie, przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.

Spotkania filmowe – Cień

W poniedziałek, 17 października o godzinie 18.30 w ramach Spotkań Filmowych odbędzie się pokaz filmu „Cień”.

Przeszkolony do zabijania z zimną krwią były żołnierz, niespodziewanie dla samego siebie zakochuje się w żonie milionera (Diane Kruger), którą ma chronić. Czy jest granica, której nawet w imię prawdziwej miłości, przekraczać nie wolno? Czy instynkt, który popycha go do działania, będzie dla niej ratunkiem, czy pułapką? Co jest realnym zagrożeniem, a co jedynie wytworem jego wyobraźni? W filmie znakomita muzyka kultowego zespołu Gesaffelstein i przebojowa Azealia Banks.

Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na gorącą herbatę oraz ciastko. Bilety w cenie 15 złotych.

Portret Kobiety – Plan Maggie

portret_kobiety_102016We wtorek, 18 października o godzinie 18 kolejna edycja Portretu Kobiety, tym razem z produkcją „Plan Maggie”.

Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalnie najlepszego mężczyznę. Tymczasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

Przed seansem wśród widzów w konkursie HAAPPY SEATS zostaną rozlosowane upominki. NK Przedwiośnie zaprasza również na gorącą herbatę oraz ciastko. Bilety na seans w cenie 15 złotych.

Kino Seniora – Boska Florence

kino-seniora-florenceW środę, 19 października, rozpoczynają się pokazy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. O godzinie 11, w ramach Kina Seniora, wyświetlona zostanie komedia „Boska Florence”.

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda – brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Po pokazie filmowym odbędzie się prelekcja, która zostanie poprowadzona przez Teatr Form Wielu. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na gorącą herbatę i ciastko. Bilety dla wszystkich seniorów są w cenie 11 złotych!

Bajkoranki – BFG: Bardzo Fajny Gigant

bajkoranki2W niedzielę, 21 października o godzinie 11, w ramach cyklu Bajkoranki wyświetlony zostanie film fantasy „BFG: Bardzo Fajny Gigant”.

W samym środku czarnej nocy, gdy wszystkie dzieci i dorośli śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Właśnie takie historie od dziecka słyszała 10-letnia, acz nad wyraz rozwinięta intelektualnie Sophie. Nic więc dziwnego, że dziewczynka tej konkretnej nocy nie mogła zasnąć – wygramoliła się z łóżka, założyła na nos okulary i wychyliła się przez okno, by ujrzeć świat w odbiciach księżycowego blasku. W tej niepokojącej, srebrzystej poświacie znana jej dobrze ulica wyglądała jak jakaś baśniowa wioska. Aż tu nagle, z cienia w jej kierunku poczęło zmierzać coś wręcz ogromnego. Był to BFG: Bardzo Fajny Gigant, który wykradł Sophie z sierocińca i porwał ją do odległej Krainy Olbrzymów.

Przed seansem odbędzie się konkurs happy seats, podczas którego zostaną rozlosowane książki. Natomiast po filmie Teatr Form Wielu zaprasza na spektakl teatralny „Czyja to walizka”. Bilety na seans w cenie 10 złotych.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • Animacja dla całej rodziny, czyli „Sekretne życie zwierzaków domowych” w wersji 2D dubbing – gdy ludzie opuszczają dom, zwierzęta prowadzą życie pełne przygód i intryg;
  • Thriller „Dziewczyna z pociągu” – Rachel codziennie podróżuje do pracy tą samą trasą kolejową, obserwując przydrożne domy. Gdy mieszkanka jednego z nich znika, kobieta postanawia zeznać, co widziała;
  • „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego – 17-letnia Zosia Głowacka staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji