W niedzielę biegniemy dla Adasia!

REKLAMA

Pomoc dla siedmioletniego Adasia to temat przewodni biegu, który organizuje płocki WOPR i Parafia Rzymskokatolicka FARA. Jeśli w Półmaratonie „Biegnij z WOPR po zdrowie” wystartuje co najmniej 40 osób, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na jego leczenie.

Adaś Pietruszka urodził się z wadą serca (HLHS). Musi przejść bardzo kosztowną operację, w czym organizowana akcja ma pomóc. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis.

PowiązaneTematy

W półmaratonie udział mogą wziąć wszyscy. Wystarczy zapisać się za pomocą formularza umieszczonego na stronie WOPRu i uiścić opłatę w wysokości 15 zł. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę. Kartki na koszulkę „biegnę dla Adasia” zawodnicy będą mogli odbierać w dniu imprezy, tj. 3 sierpnia br. od godz. 8 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego na Starym Rynku przy Ratuszu.

Półmaraton rozpocznie się o godzinie 9 na Starym Rynku 1 w Płocku. Trasa, licząca w sumie 21 km, poprowadzi m.in. ulicami Okrzei, Grodzką, Kościuszki i Małachowskiego. Start i meta znajdzie się na Starym Rynku. W zawodach udział weźmie również reprezentacja pracowników banku, zrzeszonych w sekcji biegowej, która liczy ponad 300 osób w całej Polsce. Po zakończeniu biegu, na wszystkich czeka wiele atrakcji, m.in. grill, pokazy sprzętu ratunkowego płockiego WOPR, pokazy Easy Company, zlot motocyklistów i samochodów terenowych.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia. Od 2013 roku do akcji włączyło się już ponad 10 tys. osób, a Fundacja przekazała beneficjentom łącznie ponad 760 tys. zł.

W związku z biegiem, w niedzielę w godzinach 10-13 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicach: Kazimierza Wielkiego (od FARY), Okrzei, Zduńska, Stary Rynek, Grodzka, Plac Narutowicza – Kościuszki, Małachowskiego.

PetroNews jest patronem medialnym imprezy.