Vistula BS – bank dla przedsiębiorców

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

vistula_bank_logo_male

W ostatnich latach wiele słyszymy o kryzysie w bankowości, łączeniu się lub przejmowaniu poszczególnych banków, które w coraz większym zakresie wpływają na nasze codzienne życie. Kapitał zagraniczny zdominował już rynek finansów w Polsce, a zwykli odbiorcy wszechobecnych reklam nie mają świadomości, że istnieje również bankowość polska w postaci banków spółdzielczych – stabilniejsza, bardziej odporna na światowe kryzysy, ale i mocniej związana ze społecznością lokalną. Na czym polega wyróżnik Vistula Banku Spółdzielczego?

Vistula Bank Spółdzielczy istnieje na rynku polskich finansów od 1928 roku. Dawniej był to Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Czerwińsku z siedzibą w Wyszogrodzie, a jeszcze wcześniej – “Kasa Spółdzielcza z odpowiedzialnością nieograniczoną w Wyszogrodzie”. Co stanowi o istocie banków spółdzielczych?

Polski kapitał

wywiad_vistula– Banki spółdzielcze to banki polskie, ze 100-procentowym udziałem polskiego kapitału – tłumaczy Agnieszka Tyska, wiceprezes Vistula BS ds. handlowych. – Bankowość spółdzielcza w Polsce liczy ponad 150 lat, a Vistula BS ma już blisko 90 lat działalności. Co istotne, rozwój banku jest ściśle związany z rozwojem społeczności lokalnej, w której funkcjonuje. Jest to z resztą wpisane w misję i filozofię banków spółdzielczych, w których do priorytetów należą rozwój stabilny i ekonomiczny banku oraz rozwój społeczności lokalnej, a nie tylko maksymalizacja zysku, jak w bankach komercyjnych – wyjaśnia wiceprezes.

Jak się okazuje, w strategii Vistula BS jest wspieranie inicjatyw lokalnych, patriotycznych, ekologicznych i społecznych, co znajduje przełożenie w częstym udziale tego banku w różnego rodzaju uroczystościach czy wydarzeniach. Bank inicjuje lub włącza się w akcje społeczne i edukacyjne, np. na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, organizuje też konkursy plastyczne dla dzieci.

– W naszym banku stawiamy na bardzo wysoką etykę pracy, rozumianą szeroko jako społeczną odpowiedzialność biznesu – podkreśla pani Agnieszka. – Zanim stało się to modne na świecie, u nas funkcjonowało jako oczywista potrzeba. Nasi pracownicy są doradcami klientów, identyfikują się z pracą. Mamy, oczywiście, plany sprzedażowe, ale głównym celem jest kształtowanie relacji przez pokolenia. Nasi młodzi klienci to dzieci i wnuki klientów, którzy od lat są związani z naszym bankiem – dodaje wiceprezes Vistula BS.

Bank spółdzielczy bardzo dba o zaufanie klientów. – Właśnie dlatego nie oferujemy produktów ryzykownych, jak kredyty walutowe czy fundusze inwestycyjne – tłumaczy Agnieszka Tyska.

Nowoczesność Vistula BS

Bank spółdzielczy, ze względu na bliskość z klientem, jest bardzo elastyczny, ma też szybszy proces decyzyjny. – Musimy nadążać za nowinkami technologicznymi, wymusza to nowe pokolenie klientów – mówi wiceprezes banku. – Bardzo szybko wdrożyliśmy u nas bankowość elektroniczną  i mobilną. Od 2000 roku istnieją w Vistula BS bezpłatne konta dla studentów i emerytów. Posiadamy duży asortyment udogodnień mobilnych, to nasza inwestycja w przyszłość – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Vistula technologiaVistula BS może pochwalić się nowoczesnymi rozwiązaniami zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Oprócz standardowego konta internetowego, dostępne są karty płatnicze, naklejki do płacenia zbliżeniowego,  podstawowe operacje możemy także wykonać z poziomu naszego smartfona w aplikacji mobilnej.

– Nasi pracownicy systematycznie uczestniczą w szkoleniach, tak, aby na bieżąco wprowadzać najwyższą jakość obsługi. Są fachowcami w swojej dziedzinie – zapewnia Agnieszka Tyska.

Bank dla firm – W czym możemy pomóc?

Banki spółdzielcze mają powszechnie opinię przeznaczonych wyłącznie dla sektora rolniczego. – Nie jest to prawdą – zastrzega wiceprezes Vistula BS. – Mamy bardzo dobre oferty zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm czy, oczywiście, sektora agro – tłumaczy, dodając, że stereotypy w tym sposobie myślenia utrwalają się być może przez brak ujednoliconej reklamy banków spółdzielczych. – Klienci widzą w mediach właściwie wyłącznie reklamy banków komercyjnych lub parabanków i sądzą, że nasz bank nie ma dla nich atrakcyjnej oferty. A jest wręcz przeciwnie – mówi pani Agnieszka.

biznes_startMałe i średnie firmy, które już korzystają z usług Vistula BS, doceniają umiejętność dostosowania się banku do ich potrzeb. – My również należymy do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, dlatego dobrze wiemy, czego potrzebują takie firmy – wyjaśnia nasza rozmówczyni. – Mamy pracowników dedykowanych, którzy zajmują się konkretną firmą. Oferujemy firmom kredyty z poręczeniami, z gwarancją de minimis, uwzględniamy historię z innych banków, ale przede wszystkim zawsze z klientem rozmawiamy – wymienia wiceprezes.

– Jeśli klient ma problemy w spłacie kredytu, wspólnie ustalamy program naprawczy dla firmy, aby mu pomóc. Doradzamy pod kątem prawnym, analizujemy koszty, a nawet szukamy rynków zbytu. Klient może też zastosować karencję w spłacie, jeśli np. planuje wydatki w danym okresie. To, w dłuższej perspektywie, bardziej korzystne. Klient, który utrzyma firmę na rynku, pozostanie również naszym klientem – wyjaśnia Agnieszka Tyska.

Na jakie produkty mogą liczyć przedsiębiorcy? Vistula BS, w ramach zrzeszenia w Banku BPS SA, zawarł umowę o współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dzięki czemu ma możliwość udzielania mikro, małym i średnim firmom kredytów z wykorzystaniem gwarancji de minimis. Dotyczy to zarówno kredytów obrotowych (przeznaczonych wyłącznie na bieżące finansowanie działalności gospodarczej lub na inne cele rozwojowe), jak i inwestycyjnych (przeznaczonych na finansowanie projektów inwestycyjnych i rozwojowych, mających na celu stworzenie nowego lub zwiększenie istniejącego majątku trwałego przedsiębiorcy). Gwarancja zabezpiecza 60% kwoty udzielonego kredytu, a jej maksymalna kwota to aż 3,5 mln zł.

– Oczywiście, proponujemy również inne produkty, jak lokaty czy kredyty konsolidacyjne. Każde rozwiązanie jest indywidualnie omawiane z klientem i dopasowywane do jego potrzeb – zapewnia wiceprezes Vistula BS.

Bank bez drobnego druku

Bank spółdzielczy zdobywa zaufanie klientów przede wszystkim rzetelnością i uczciwością.

vistula_uczciwosc– Nie stosujemy małych druczków, nie ukrywamy opłat, wręcz przeciwnie – przy składaniu oferty wyraźnie zaznaczamy jakie całkowite koszty wiążą się z pozyskaniem kredytu. Nie dajemy też na siłę ubezpieczeń, jest to nasz produkt dodatkowy, a nie główny – tłumaczy Agnieszka Tyska.

Szczególnie w przypadku firm, taka współpraca przynosi obopólne korzyści. Klient może bowiem rozwijać swoją firmę, dzięki czemu współpracuje z bankiem przez wiele lat, a nie tylko przez rok czy dwa. – Bank musi zarabiać, ale musi też dbać o klientów i ich rozwój – podkreśla wiceprezes Vistula BS.

Każdy klient jest dla nas VIP-em

vip_bsDlaczego warto skorzystać z usług Vistula Banku Spółdzielczego? – Jesteśmy bardzo uniwersalni i elastyczni – mówi prezes banku, Jolanta Łukasiak-Malicka. – Traktujemy klientów indywidualnie, każdy jest dla nas jak VIP – uśmiecha się pani prezes, zaznaczając, że przez lata budowane są relacje z każdym klientem.

– Oprócz tego, mamy bardzo korzystne warunki finansowe. Jesteśmy rzetelni, nie oszukujemy klientów, czego potwierdzeniem jest fakt, że klienci zostają z nami na wiele lat i mają do nas zaufanie. Warto do nas przyjść i po prostu sprawdzić, że polska bankowość jest dobra, bo… polska – podsumowuje prezes Vistula BS.

Więcej informacji o ofercie i produktach Vistula Banku Spółdzielczego znajdziecie na stronie vistulabs.pl oraz w oddziałach banku w Wyszogrodzie, Płocku, Czerwińsku, Warszawie, Iłowie czy Sochaczewie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji